Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Akceptujecie płatności na terminalu? Zobaczcie, co możecie zrobić, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa

eService w poradniku pisze o konieczności dezynfekowania sprzętu, a zwłaszcza klawiatur. Instruuje też, jak należy postępować, by ograniczyć zagrożenie

Spółka eService postanowiła przypomnieć, że dbałość o czystość terminali płatniczych, PIN-padów oraz pozostałych elementów systemów kasowych, to jeden z warunków zwiększenia bezpieczeństwa epidemiologicznego. Firma zwraca uwagę na konieczność dezynfekowania sprzętu, a zwłaszcza klawiatur. Instruuje też, jak należy postępować, by ograniczyć zagrożenie, na które narażeni są zarówno klienci, jak i osoby obsługujące urządzenia.

Przeczytajcie także: InPost przyspiesza uruchomienie usługi Paczka w Weekend

Płatności bezgotówkowe mają zapewniać większe bezpieczeństwo niż gotówka, gdy mowa o rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale i to rozwiązanie nie chroni w 100 proc. Terminale i PIN-pady każdego dnia dotykane są przez setki osób i należy nieustannie dbać o ich czystość. eService przygotował specjalny poradnik na temat tego w jaki sposób to robić.

Spółka radzi więc w pierwszej kolejności w jaki sposób przygotować się do czyszczenia urządzenia, jakich środków chemicznych do tego używać, a czego absolutnie stosować nie można, czyli jak wyczyścić i zdezynfekować terminal płatniczy, aby go nie uszkodzić. Cały poradnik znajdziecie pod tym adresem.

Przeczytajcie także: Promocja na autostradzie A4 Katowice-Kraków przedłużona

Spółka przypomniała także, że terminale płatnicze można zamawiać zdalnie, a całą procedurę uda się zrealizować za pośrednictwem jednej strony internetowej. Warto przypomnieć, że serwis cashless.pl dowiedział się wczoraj od Joanny Sekleckiej, prezes eService i jednocześnie szefowej Komitetu Agentów Rozliczeniowych, że w ciągu kilku najbliższych dni pierwsze terminale płatnicze działające na polskim rynku umożliwią przyjmowanie transakcji bezdotykowych do 100 zł bez konieczności autoryzacji ich kodem PIN. I te działania mają związek z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies