Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Promocja na autostradzie A4 Katowice-Kraków przedłużona do końca czerwca. Jednym z powodów jest… koronawirus

W godzinach szczytu płatności automatyczne za przejazd tym odcinkiem stanowią już ponad jedną trzecią ogółu transakcji

Spółka zarządzająca odcinkiem autostrady A4 między Krakowem a Katowicami poinformowała, że utrzyma preferencyjne stawki dla automatycznych płatności za przejazd do końca czerwca 2020 roku. Dzięki temu użytkownicy takich rozwiązań jak Autopay, Telepass i A4Go oszczędzą od 3 do 5 zł na każdej bramce.

Przeczytajcie także: Płatność za przejazd doliczana do rachunku za telefon

Niższe stawki wprowadzono na początku tego roku i pierwotnie miały one obowiązywać do końca I kw. Ofertę jednak wydłużono, a wpływ na to miało kilka czynników. W komunikacie można przeczytać m.in. o zagrożeniu koronawirusem (z tego samego powodu InPost przyspieszył wprowadzenie usługi Paczka w Weekend). Płatności automatyczne są bezkontaktowe, z obiegu eliminowane są gotówka i karty, kierowcy nie muszą nawet opuszczać szyby w samochodzie.

Rafał Czechowski, rzecznik prasowy spółki zarządzającej A4, zwraca też uwagę na rosnącą popularność płatności automatycznych. Jego zdaniem średnio w tygodniu, na tle płatności za przejazdy ogółem, odnotowywanych jest od 23 do 25 proc. transakcji z udziałem aplikacji Autopay oraz urządzeń pokładowych A4Go i Telepass. W godzinach porannych oraz popołudniowych odsetek ten wzrasta nawet do ok. 35 proc.

Przeczytajcie także: Autopay ma konkurencję. Za przejazd autostradą można zapłacić w aplikacji SkyCash

Firma zapowiedziała też kilka nowości. W II kwartale 2020 roku kierowcy przy realizowaniu płatności za przejazd będą mogli korzystać z aplikacji SkyCash. Z kolei rozwiązanie A4Go zostanie wzbogacone o formułę postpaid, w ramach której urządzenie pokładowe można powiązać z kartą płatniczą. Opłata zostanie pobrana z konta bankowego użytkownika podczas przejazdu przez bramkę. Tym samym zniknie konieczność wcześniejszego doładowywania konta impulsami.

Warto przypomnieć, że pobór opłat w ramach videotollingu realizowany za pośrednictwem aplikacji Autopay spółki Blue Media, polega na powiązaniu numerów rejestracyjnych z kartami płatniczymi w bazie usługi. Reszta dzieje się automatycznie: kamery na bramkach odczytują tablice i system podnosi szlaban. Z kolei A4Go i Telepass to rozwiązania (póki co) przedpłacone. Korzystają z nich np. osoby dojeżdżające codziennie do pracy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies