Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja MasterCard Rewards dostępna w mBanku

Teraz punkty zdobyte w programie można nie tylko wymieniać na nagrody, ale płacić nimi za dowolne zakupy

MasterCard Rewards to klasyczny program lojalnościowy dla posiadaczy wybranych kart z logo tej organizacji płatniczej. Polega na zbieraniu punktów w zamian za płatności bezgotówkowe. Przeliczniki wydanych kwot na punkty są różne, np. w mBanku trzeba wydać 4 zł, aby zdobyć 1 punkt, ale np. użytkownicy wybranych kart Millennium dostają punkt za każde 2 zł wydane bezgotówkowo. Następnie punkty podlegają wymianie na nagrody. MasterCard przygotowuje się jednak do zmiany zasad programu, a pierwszym bankiem, który już wdrożył nowe reguły jest mBank.

– Dążąc do uatrakcyjnienia programu cyklicznie dodajemy do niego nowe funkcje, takie jak np. Travel Tool, umożliwiającą rezerwację hoteli. Teraz dla klientów pierwszego banku uruchomiliśmy Pay With Rewards, który określamy voucherem XXI wieku. Trwają prace wdrożeniowe tego rozwiązania w kolejnych instytucjach – powiedziano mi w biurze prasowym polskiego oddziału MasterCarda.

Przeczytajcie także: Warszawscy gapowicze mogą płacić kartami

Funkcja jest dostępna razem z wydawaną przez mBank kartą World MasterCard. Pay With Rewards polega na możliwości płacenia za dowolne zakupy punktami zgromadzonymi w ramach programu. Aby aktywować tę funkcję, trzeba zarejestrować się na stronie programu, a następnie wybrać jedną z kilku opcji, np. „płać punktami zawsze".

Jak to działa? Za każdym razem, gdy klient zrobi zakupy na kwotę minimum 150 zł, ale nie większą niż 760 zł, system zwróci na jego rachunek część wydatku pobierając w zamian zgromadzone w ramach programu punkty. Każdy zwrócony złoty to 80 punktów. Jeżeli więc klient ma uzbierane 800 punktów w programie, na rachunek zostanie mu zwróconych 10 zł. Zwrot następuje w ciągu 72 godzin od transakcji. Można również wybrać opcję „nie płać punktami", a wówczas są one kumulowane do wykorzystania w przyszłości.

Przeczytajcie także: Nowy pomysł Visy na promocję kart

Tymczasem konkurencyjna organizacja Visa za kilka dni także uruchomi nowy program zachęcający do płatności kartami – Visa Oferty. Aby do niego przystąpić, podobnie jak w przypadku MasterCard Rewards, trzeba będzie zarejestrować się na stronie programu. Następnie za płatność dowolną kartą Visa u wybranego partnera programu na rachunek powiązany z tą kartą trafiać będzie zwrot części poniesionych wydatków.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies