Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W sześć dni e-PIT-y złożyło blisko 850 tys. osób. Rosną też statystyki Profilu Zaufanego

Ministerstwo Finansów przypomina, by przy okazji składania e-PIT-u uważać na oszustów

Od 15 lutego w usłudze Twój e-PIT można sprawdzać swoje zeznania podatkowe za 2019 r., które przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa. W ten sposób można rozliczyć się z urzędem skarbowym. Okazuje się, że e-PIT-y złożyło już blisko 850 tys. osób, a spora część z nich skorzystała w tym celu z Profilu Zaufanego. Urzędnicy Ministerstwa Cyfryzacji chwalą się tym, że w 6 dni niemal 140 tys. osób założyło Profil Zaufany.

Przeczytajcie także: Resort finansów ostrzega przed SMS-ami z informacją o niedopłacie podatków

W sumie z profilu zaufanego korzysta prawie 5,2 mln Polaków. Rok temu było ich mniej o blisko 2,5 mln. W sobotę 15 lutego, kiedy e-PIT-y pojawiły się na stronie podatki.gov.pl dokładnie 16 750 osób założyło Profil Zaufany. Kolejnego dnia zdecydowało się na to 20 393 Polaków. Najwięcej, bo 31 028 osób, zrobiło to w poniedziałek (17 lutego).

Z opublikowanych danych wynika, że w ubiegłym roku łączny wynik był podobny: przez pierwsze sześć dni od opublikowania e-PIT-ów Profil Zaufany założyły 135 084 osoby. Ministerstwo przekonuje do tego rozwiązania, ponieważ jest ważne przez trzy lata, wygodne i szybkie, a do tego można je założyć przez bankowość elektroniczną. Wystarczy konto w jednym z banków, które dają taką możliwość.

Przeczytajcie także: Jak rozliczyć się z US, jeśli w 2019 r. kupowaliście akcje w aplikacji Revoluta

Warto przy okazji dodać, że Ministerstwo Finansów ostrzega od kilku dni przed fałszywymi wiadomościami e-mail, zawierającymi informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje. Ani ministerstwo, ani KAS nie wysyłają do podatników takich wiadomości podczas składania zeznań podatkowych. Urzędnicy radzą traktować takie e-maile jako niebezpieczne i je usuwać.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies