Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym, jeśli w 2019 r. kupowaliście akcje w aplikacji Revoluta

Fintech na razie nie planuje rozsyłania PIT-ów. Podatek trzeba sobie wyliczyć samemu na podstawie wyciągów z aplikacji

Jeden z czytelników cashless.pl, który w ubiegłym roku za pośrednictwem aplikacji Revolut inwestował w akcje spółek giełdowych, zwrócił uwagę na problem związany z rozliczeniem się z urzędem skarbowym. Udało mu się na handlu akcjami zarobić, a dochód chciałby wykazać w swoim zeznaniu podatkowym. Obsługa klienta brytyjskiego fintechu stwierdziła jednak, że firma nie zamierza wysyłać PIT-ów, w których zwykle znajdują się informacje na temat osiągniętych dochodów.

Przeczytajcie także: Podsumujcie 2019 r. razem z Revolutem

Informację tę potwierdziło biuro prasowe Revoluta w Polsce. Jego zdaniem każdy inwestor podatek powinien wyliczyć sobie samodzielnie na podstawie wyciągów z aplikacji. Wskazano, że miesięczne podsumowania transakcji są łatwe do pobrania. Można je znaleźć w zakładce "Pulpit" > "Trading / Transakcje" > "Wyciągi z konta".

Przeczytajcie także: Revolut ma nową konkurencję

– Inwestycje klientów mogą generować dochody kapitałowe w postaci zysku z dywidend lub sprzedaży akcji po cenie wyższej niż cena zakupu. Takie transakcje mogą podlegać opodatkowaniu zgodnie z lokalnymi przepisami podatkowymi i indywidualną sytuacją podatkową klienta. Nie oferujemy doradztwa podatkowego. Klienci powinni indywidualnie konsultować się z doradcą podatkowym i zasięgać porady odnośnie do swoich obowiązków podatkowych, zanim zaangażują się w dowolnego rodzaju transakcje – napisało biuro prasowe Revoluta w odpowiedzi na moje pytanie.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies