Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard inwestuje w ryd - rozwiązanie do ekspresowego płacenia za paliwo

Niemiecki fintech ThinxNet pozyskał pieniądze także od producenta samochodów premium

Mastercard poinformował o inwestycji w rozwiązanie o nazwie ryd opracowane przez pochodzący z Monachium startup ThinxNet. Pozwala ono kierowcom m.in. płacić mobilnie za zatankowane paliwo. Dzięki inwestycji Mastercarda niemiecki fintech chce rozszerzać swój zasięg i do 2024 roku pojawić się we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pieniądze na rozwój tego biznesu przeznaczył także jeden z niemieckich koncernów motoryzacyjnych.

Przeczytajcie także: Citi Handlowy i BP wprowadzą kartę kredytową na selfie

W komunikacie nie wymieniono z nazwy producenta samochodów, ale zaznaczono, że sprzedaje auta premium i pochodzi z południa Niemiec, więc możliwości są ograniczone. W tej części Niemiec mieszczą się koncerny BMW i Mercedes. Ma to jednak drugorzędne znaczenie. Rozwiązanie ryd jest już dostępne w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii, niebawem ma się pojawić w Hiszpanii, Portugalii oraz w krajach Beneluksu.

Na platformę ryd składają się dwa narzędzia: ryd pay oraz ryd box. Pierwsze umożliwia bezpośrednią płatność przy dystrybutorze paliwa. Użytkownik płaci po zatankowaniu z pomocą aplikacji. Tym samym nie musi udawać się do kasy na stacji paliw. Kierowca oszczędza czas, a stacja nie zmaga się z kolejkami i gotówką. Z kolei ryd box to pokładowe urządzenie diagnostyczne, które pozwoli zamienić każde auto w smartcar. Przedstawiciele ThinxNet przekonują, że wraz z rozwojem Internetu Rzeczy proces płatności będzie inicjowany nie tylko przez smartfony, ale też np. samochody.

Przeczytajcie także: Tańsze paliwo na stacjach Orlenu dla klientów Aliora

Warto przypomnieć, że polski Orlen również eksperymentuje z płatnościami za paliwo bez konieczności podchodzenia do kasy. Koncern paliwowy poszukuje dostawcy rozwiązania, w którym z pomocą kamer rozpoznawano by numery rejestracyjne aut tankujących paliwo. Na tej podstawie odbywałyby się seamless payments, czyli płatności, które nie wymagają aktywności ze strony klienta. Na razie do płacenia można wykorzystywać aplikację Orlen Pay działającą od kilku miesięcy.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies