Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Drugi bank oferuje kredyty w oparciu o otwartą bankowość. Po ING teraz nowe możliwości w Aliorze

Nawet 26 mln klientów banków może zawnioskować o kredyt w Alior Banku według nowych zasad

Alior poinformował o nowym rozwiązaniu wdrożonym na podstawie dyrektywy PSD II. Klienci innych banków mogą ubiegać się u nigeo o kredyt bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Z tej usługi mogą skorzystać właściciele rachunków w PKO BP, Pekao, Santanderze i ING Banku Śląskim. Łącznie obsługują one ponad 26 mln rachunków indywidualnych i zdecydowaną większość Polaków. Mateusz Poznański, wiceprezes Aliora, zapewnia, że w kolejnych tygodniach planowane jest rozszerzenie listy o kolejny bank.

Przeczytajcie także: LogicAI, Zappy.AI, Luna, Domove i BagsOff. Nowe testy startupów w Aliorze

Za sprawą rozwiązania wykorzystującego otwartą bankowość, klienci wspomnianych banków przy wnioskowaniu o kredyt w Aliorze, mogą udzielić dostępu do informacji o swoim rachunku. Na podstawie tych danych zostanie oceniona zdolność kredytowa. Oznacza to wygodę i oszczędność czasu. W praktyce wygląda to tak, że Alior wyśle do klienta SMS z linkiem do formularza. Klient powinien potwierdzić online, że zapoznał się z treścią regulaminu i wyrazić zgodę na dostęp do informacji. Następuje przekierowanie na stronę jego banku, gdzie należy się zalogować i zatwierdzić zakres dostępu do rachunku. Alior może pobrać jego historię i kontynuować już u siebie proces kredytowy.

Przeczytajcie także: Alior odświeża wygląd serwisu transakcyjnego

Usługa dostępu do informacji o rachunku płatniczym (Account Information Service, AIS) obecnie jest oferowana w wybranych oddziałach Aliora i w contact center. Wkrótce trafi do całej sieci sprzedaży oraz do serwisu internetowego. Powinno się to stać do końca stycznia 2020 roku. Rozwiązanie przynosi korzyści także samemu bankowi – automatyzacja kolejnego procesu sprawia, że eliminowana jest praca doradcy, który wcześniej musiał weryfikować papierowe dokumenty.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies