Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
LogicAI, Zappy.AI, Luna, Domove i BagsOff. To pięć startupów, których rozwiązania testuje Alior

Nawiązanie współpracy z nowymi startupami to efekt drugiej edycji prowadzonego przez Alior programu RBL_START

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym o nawiązaniu współpracy z pięcioma kolejnymi firmami technologicznymi. Chodzi o spółki LogicAI, Zappy.AI, Luna, Domove i BagsOff. Obecnie bank prowadzi testy usług proponowanych przez te podmioty i jest to efekt drugiej edycji programu RBL_Start.

Przeczytajcie także: Alior odświeża wygląd systemu transakcyjnego

A czym zajmują się firmy, z którymi kooperuje Alior? LogicAI to młody polski stratup, który szuka zastosowań dla sztucznej inteligencji. Specjalizuje się m.in. w rozpoznawaniu obrazów, tworzeniu modeli ryzyka czy przetwarzaniu języka naturalnego. W ramach kooperacji z Aliorem firma ma wesprzeć ocenę i monitoring ryzyka kredytowego klientów biznesowych.

Kolejny pilotaż skupia się na udostępnianiu produktów oferowanych przez Alior i jego spółkę-matkę PZU na zewnętrznych platformach. Startup Domove tworzy osobistego asystenta najmu. Natomiast BagsOff buduje wirtualną galerię handlową z bardzo szeroką ofertą produktową. Z kolei firma Zappy.AI działa w obszarze wykorzystania sztucznej inteligencji. Ma pomóc Aliorowi w automatyzacji procesów wewnętrznych. Ostatni pilotaż bank prowadzi z firmą Luna, która ma przyspieszyć integrację i analizę danych.

Przeczytajcie także: Jeszcze więcej usług w aplikacji kantoru Aliora

RBL_START to program, który ma pomóc Aliorowi przygotować się na wyzwania stojące przed branżą bankową związane z transformacją cyfrową i technologiczną rewolucją. W pracach prowadzonych w ramach programu biorą udział eksperci Aliora i PZU wspierani przez partnerów programu: IBM, Linklaters, Mastercard oraz Microsoft.

Rozpoczęcie pilotaży z wymienionymi wyżej podmiotami nie oznacza jeszcze, że Alior zdecydował się z nich korzystać na stałe. Decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte w najbliższych miesiącach. Alior wciąż przygląda się pozostałym pomysłom zgłoszonym do programu. Wśród nich są m.in. usługi takich firm jak: Trustisto, Upswot, Enable Banking, Mobiltek czy BillTech. Poprzednia edycja programy RBL_START zakończyła się zawarciem umowy partnerskiej i inwestycją w PayPo. Firma oferuje rozwiązania odroczonych płatności dostępne m.in. dla użytkowników Allegro.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies