Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Biała lista podatników VAT dostępna bezpośrednio w bankowości elektronicznej. Nowość od PKO

Z usługi mogą korzystać klienci korporacyjni PKO

PKO poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu do internetowego serwisu transakcyjnego nowego udogodnienia dla klientów korporacyjnych. Mowa o możliwości weryfikacji rachunku kontrahenta pod kątem jego obecności na tzw. białej liście podatników VAT. Nowa opcja dostępna jest za pomocą jednego kliknięcia, podczas zlecania np. nowego przelewu. Aby z niej skorzystać, wystarczy wprowadzić numer rachunku odbiorcy oraz jego NIP, a następnie kliknąć polecenie "Sprawdź rachunek kontrahenta".

Przeczytajcie także: Wydatki kartami będzie można zaliczać w koszty działalności

Biała lista podatników została uruchomiona przez Ministerstwo Finansów we wrześniu bieżącego roku. Od 1 stycznia 2020 r. już wszystkie płatności na kwotę przekraczającą 15 tys. zł netto powinny być weryfikowane pod kątem obecności numeru rachunku kontrahenta na białej liście. Jeżeli pieniądze zostaną przelane na rachunek, którego na tej liście nie ma, wydatku nie będzie można zaliczyć w koszty działalności gospodarczej.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje w systemie PKO

PKO Bank Polski rozwija serwis internetowy wprowadzając w nim nowe funkcje. Na przykład we wrześniu bank uruchomił w iPKO biznes (jako drugi bank w Polsce po Santanderze) możliwość realizacji przelewów zagranicznych SWIFT gpi (przelewy realizowane w czasie zbliżonym do rzeczywistego) w czterech walutach do ponad 160 banków na świecie. Jedną z ciekawych funkcji dostępnych w iPKO biznes jest też możliwość podglądu rachunków firmowych prowadzonych w innych bankach oraz możliwość zarządzania nimi z poziomu serwisu internetowego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies