Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz bliżej do pierwszej na świecie cyfrowej monety kolekcjonerskiej. Bank Litwy podaje szczegóły projektu

Oparta o technologię blockchain moneta będzie poświęcona Aktowi Niepodległości Litwy

Bank Litwy podał szczegóły projektu polegającego na wydaniu pierwszej na świecie cyfrowej monety kolekcjonerskiej, opartej o technologię blockchain. Zapowiedziana po raz pierwszy wiosną 2018 roku moneta ma zostać wydana wiosną przyszłego roku. Bank Litwy planuje emisję 24 tys. tokenów kolekcjonerskich.

Przeczytajcie także: Litwa zapowiada cyfrową monetę kolekcjonerską

Jak czytam w komunikacie prasowym, każdy token będzie zawierał nazwisko jednego z 20 sygnatariuszy Aktu Niepodległości Litwy z 1918 roku. Tokeny zostaną podzielone na sześć różnych kategorii, a do każdej z nich przydzielonych zostanie 4 tys. tokenów. Każdy kupujący otrzyma sześć losowo wybranych tokenów, ale dopiero po zebraniu tokenów z każdej z sześciu kategorii będzie mógł wymienić je na tradycyjną monetę wybitą ze srebra, o niekonwencjonalnym nominale 19,18 euro.

Przeczytajcie także: Nowe pomysł na walkę z gotówką w gospodarce

Litwa chce uchodzić za kraj szczególnie przyjazny fintechom i nowoczesnym technologiom finansowym. Po części udało się to przekuć na praktykę, bo licencje instytucji płatniczej czy instytucji pieniądza elektronicznego zdobyło w Wilnie wiele zagranicznych, także polskich spółek fintechowych. Bank Litwy przyjaźnie odnosi się także do projektów blockchainowych, czego przykładem jest zamiar wyemitowania cyfrowej monety kolekcjonerskiej. Jak jednak słyszę od zaprzyjaźnionych prawników, dobre czasy dla ubiegających się o licencję na Litwie już się skończyły. Teraz ponoć jest tam o to równie trudno co w Polsce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies