Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Straal wprowadza nową metodę płatności w e-commerce. Pozyskał od inwestorów 4,5 mln zł

Nowe narzędzie płatnicze można nazwać europejskim pay by linkiem

Straal, fintech wywodzący się z Polski, poinformował o pozyskaniu od dwóch prywatnych inwestorów 4,5 mln zł. Firma zamierza przeznaczyć te pieniądze m.in. na rozbudowę portfolio produktowego i ekspansję w Europie. W realizacji tego ostatniego celu pomóc ma Straal Direct – nowa metoda płatności, którą można określić mianem "ogólnoeuropejskiego pay by linka". Rozwiązanie, o którym serwis cashless.pl pisał jako pierwszy, powstało dzięki przepisom PSD II i bazuje na otwartych API bankowych.

Przeczytajcie także: Straal dostarcza rozwiązania płatnicze dla Re.volt

Warszawska firma działająca na rynku od 2017 roku dostarcza m.in. bramkę płatniczą nowej generacji zintegrowaną z ponad 200 partnerami autoryzacyjnymi. Fintech chce jednak pójść krok dalej, stać się licencjonowaną instytucją finansową o szerokim zasięgu. Straal Direct ma w tym pomóc. Pierwszych produkcyjnych wdrożeń nowego rozwiązania należy się spodziewać jeszcze w tym miesiącu.

Przeczytajcie także: Ministerstwo Finansów: wydatki kartami i pay by linkami wrzucicie w koszty

Jak działa narzędzie oferowane przez Straal? W sklepie internetowym należy wybrać z listy swój bank i zaakceptować warunki świadczenia usługi. Płatnik przenoszony jest na stronę systemu bankowości internetowej, z którego korzysta. Tam uwierzytelnia się i zatwierdza predefiniowany formularz dyspozycji przelewu oraz wykonuje wszystkie wymagane przez bank czynności. W chwili przyjęcia dyspozycji przelewu przez bank, użytkownik jest przenoszony na stronę sklepu internetowego i otrzymuje informację o zakończeniu płatności. Istotne jest to, że chociaż środki przekazywane są na rachunek sprzedawcy zwykłym przelewem, to informację o transakcji otrzymuje on natychmiast. Dzięki temu może szybko przystąpić do realizacji zamówienia.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies