Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
"Zielonych" kart będzie przybywać. Mastercard zainwestuje w Doconomy

Doconomy to szwedzki fintech, który umożliwia mierzenie śladu węglowego zakupów opłacanych jego kartą

Doconomy to szwedzki startup powołany do życia w roku 2018, który przebojem wdarł się do mediów oraz świata biznesu. Jednym z efektów jest ogłoszone podczas madryckiego szczytu klimatycznego ONZ rozszerzenie współpracy z Mastercardem. Korporacja zamierza zainwestować w fintech. Poinformowano także, że każdy wydawca kart Mastercard może zaoferować ich użytkownikom opcję śledzenia śladu węglowego towarzyszącego zakupom.

Przeczytajcie także: Ekofintech Doconomy uruchomił aplikację i kartę płatniczą

Działanie Doconomy opiera się o chmurowy serwis Åland Index stworzony przez Bank of Åland z Finlandii. Ów indeks monitoruje ślad węglowy każdej transakcji dokonanej przez klientów i informuje o wpływie ich działań na planetę. Dzięki temu rozwiązaniu klienci fińskiego banku mogą na bieżąco, np. z poziomu aplikacji mobilnej, sprawdzać, czy prowadzą życie w zgodzie z naturą. Z narzędzia tego korzystać będą też Nordea i pierwszy bank amerykański: Bank of the West.

Przeczytajcie także: Kolejny uczestnik programu Bezcenne Chwile

Ekofintech Doconomy pojawiał się już w tekstach w serwisie cashless.pl. Mogliście wówczas przeczytać o aplikacji, która poprzez analizę wydatków, pomaga zrozumieć, jak codzienne decyzje wpływają na emisję CO2 i wynikające z tego ocieplenie klimatu. Narzędzie wskazuje produkty i usługi bardziej lub mniej obciążające dla środowiska. Doconomy umożliwia także inwestycje w "zielone" fundusze wspierające projekty ekologiczne. Powiązana z tą usługą karta płatnicza Mastercard została wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest biodegradowalna i pozbawiona paska magnetycznego.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies