Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa "zielona" karta od Bunq. Wy płacicie za zakupy, bank sadzi drzewa

Roczna opłata za metalową kartę Mastercard z limitowanej edycji to 99 euro. W zamian w ciągu pięciu lat można zrównoważyć swój ślad węglowy

Bunq ogłosił dzisiaj, że oddaje w ręce klientów nowy produkt. Jest nim "zielona" karta Mastercard z limitowanej edycji, powiązana z finansowaniem programu sadzenia drzew na Madagaskarze. Zamówić może ją każdy, ale trzeba się spieszyć, bo licznik na stronie banku rano pokazywał, że pozostało już tylko 800 sztuk.

Zasada jest prosta: za każde wydane 100 euro, bank kupuje drzewo dla organizacji Eden Reforestation Projects. Obliczono, że właściciel karty, który regularnie będzie nią opłacał swoje wydatki w wysokości 1 tys. euro miesięcznie, może zrównoważyć swój ślad węglowy w ciągu 5 lat.

Przeczytajcie także: Revolut dla Amazonii. Nowy cel datków w funkcji Donations

Roczna opłata za kartę to 99 euro. Karta jest "zielona" nie tylko ze względu na powiązanie z projektem zalesiania. Jest metalowa, w 50 proc. wykonana ze stali, więc do jej wytworzenia wykorzystano o połowę mniej plastiku niż w przypadku tradycyjnych kart płatniczych. Jest też prepaidem i jak zapewnia Bunq, można ją doładować z konta dowolnego banku.

Eden Reforestation Projects to organizacja non profit, która zatrudnia lokalnych mieszkańców w wielu zubożałych regionach na świecie jako agentów globalnej odbudowy lasów. Od czasu rozpoczęcia akcji w 2005 r. posadzili już oni ponad 265 mln drzew w 82 różnych miejscach.

Przeczytajcie także: Co branża finansowa robi dla klimatu i ziemi?

Bunq jest młodym holenderskim bankiem, który powstał w Amsterdamie w 2015 r. Oferuje swoje usługi przede wszystkim ekspatom. Można w nim założyć płatne konto osobiste lub firmowe, a także za darmo korzystać z takich usług, jak kredytowa karta Bunq, o której pisałem w tekście Revolut ma nową konkurencję. Oto przedpłacona karta Bunq, która działa jak kredytowa.

Co ciekawe również banki z Polski wspierają zalesianie terenów. Mowa np. o BNP Paribas, który kilka tygodni temu ogłosił, że w zamian za założenie u niego nowego rachunku zasadzi drzewo.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies