Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Co branża finansowa robi dla klimatu i ziemi? Między innymi tego dowiecie się z green-news.pl. Nowy serwis już online

Green-news.pl to nowe przedsięwzięcie redakcji Cashless oraz Justyny Piszczatowskiej, doświadczonej dziennikarki specjalizującej się w tematyce elektroenergetycznej

Od dziś pod adresem green-news.pl możecie znaleźć nowy serwis informacyjny, poświęcony m.in. innowacjom technologicznym w dziedzinie ochrony klimatu i środowiska. Green-news.pl będzie pisać o wszystkim tym, co dzieje się, a przynajmniej powinno się zdaniem redakcji dziać w związku z postępującą degradacją środowiska. Minęły już czasy, w których można było bez refleksji spalać nieograniczone ilości węgla, ropy, zużywać plastik, wodę i konsumować na potęgę udając, że nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji dla świata. Niestety – ma.

Przeczytajcie także: Ruszył pierwszy ekofintech

Ludzkość jest w stanie ograniczać emisję dwutlenku węgla. Można też zmniejszać wytwarzanie śmieci, konsumować mniej i mądrzej. Widać wyraźnie, że przybywa osób, które świadomie chcą kontrolować swój wpływ na środowisko. Jednocześnie nowy model gospodarki nie musi wcale oznaczać, że tu i teraz wszyscy zrezygnujemy ze wszystkiego. Przybywa nowych technologii, które pozwalają ograniczać negatywny wpływ społeczeństw na otoczenie. I o tym wszystkim przeczytacie na green-news.pl.

– Zależy nam na tym, żeby portal, który dzisiaj trafia w Wasze ręce (a właściwie do Waszych komputerów, telefonów, tabletów) był miejscem, w którym pisze się o nowych zielonych trendach w sposób prosty i przyjazny dla czytelników. Nie jest to kolejny specjalistyczny portal dla zapaleńców. Nie jest to platforma, w której kolejni lobbyści będą przekonywać Was do swoich jedynie słusznych poglądów. Postaramy się, by artykuły były ciekawe, na czasie, a merytorycznie na wysokim poziomie – mówi Justyna Piszczatowska, redaktorka naczelna green-news.pl.

Przeczytajcie także: Znów podwyżki na Allegro

Szczególną wagę nowy serwis będzie przykładać do tego, co branża finansowa robi i może zrobić dla ochrony planety. Banki i inne instytucje finansowe dysponujące ogromnym kapitałem mogą w znaczącym stopniu decydować o kierunkach rozwoju cywilizacji. To jakie projekty np. w dziedzinie energetyki, mają szansę na zewnętrzne finansowanie, może zaważyć o decyzjach inwestorów. Dobrze, żeby branża finansowa zdała sobie sprawę, jak przemożny wpływ na zmiany klimatyczne ma i jak wiele zależy od jej mądrej polityki.

Redakcją green-news.pl kierować będzie cytowana wyżej Justyna Piszczatowska. Justyna ma wieloletnie doświadczenie dziennikarskie, m.in. z prasy papierowej. Pisała m.in. dla Parkietu, Rzeczpospolitej a ostatnio Dziennika Gazety Prawnej. Specjalizuje się w tematyce związanej z energetyką. Redakcję green-news.pl uzupełnią dziennikarze dobrze Wam znani z Cashless, a więc Piotr Dziubak i ja, oraz wielu autorów zewnętrznych. Zapraszam do lektury.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PATRONAT

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies