Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut na ratunek Amazonii. Nowy cel datków w funkcji Donations

Klienci fintechu poprzez mikrodatki mogą wspierać inicjatywy Rainforest Alliance oraz Worldwide Fund for Nature na rzecz ratowania lasów deszczowych

Revolut ogłosił, że poprzez funkcję Donations można wpłacać datki na rzecz organizacji Rainforest Alliance. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie inicjatyw podejmowanych na rzecz ratowania lasów deszczowych w Amazonii.

Przeczytajcie takze: Przydatna poprawka w aplikacji Autopay

Revolut uruchomił Donations na początku lipca. Funkcja pozwala wpłacać pieniądze na cele charytatywne. Można to zrobić jednorazowo lub ustanawiając cykliczne przelewy. Można także uruchomić funkcję, dzięki której gdy płacicie kartą wydaną przez Revoluta, każda transakcja jest zaokrąglana do pełnej kwoty a końcówki przekazywane na wybrane cele. Dotychczas użytkownicy karty i aplikacji fintechu mogli wpłacać datki na rzecz organizacji LGBTI ILGA, Save the Children oraz WWF. Ta ostatnia organizacja ogłosiła, że wszystkie środki przekazane w ciągu najbliższego tygodnia także trafią do aktywistów działających na rzecz amazońskich lasów.

Revolut deklaruje, że nie pobiera opłat za przelewy w ramach usługi Donations. Nie ma też ograniczeń co do minimalnej kwoty datku. Funkcję można włączyć w dowolnym momencie.

Przeczytajcie także: Monese rozwija skarbonki

Organizacja Rainforest Alliance podejmuje działania związane z ochroną lasów deszczowych. Zabrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc lokalnym społecznościom, współpracę z władzami przy tworzeniu chroniącego lasy prawa oraz z firmami gotowymi wdrażać zrównoważone metody działania.

Warto dodać, że od czasu uruchomienia Donations w aplikacji Revoluta, czyli w ciągu dwóch miesięcy, na wszystkie cele dostępne w ramach pilotażu udało się zebrać 100 tys. funtów. Więcej o sytuacji w Amazonii możecie przeczytać w serwisie green-news.pl w tekście "Gwałt na Amazonii. Zielone płuca Ziemi w ogniu".

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies