Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przydatna poprawka w aplikacji Autopay. Dodawanie nowych kart będzie prostsze niż w Apple Pay czy Google Pay

Operator Autopay wprowadził możliwość dodawania kart za pomocą aparatu, ale także przy wykorzystaniu zbliżeniowego modułu NFC

Użytkownicy aplikacji Autopay mogą znaleźć w marketach App Store i Google Play jej najnowszą aktualizację zawierającą nowe sposoby dodawania kart płatniczych. Dotychczas trzeba było robić to samodzielnie, wprowadzając dane ręcznie. Teraz są dwa nowe sposoby.

Przeczytajcie także: Dobre statystyki aplikacji Autopay

Pierwszy z nich to metoda znana z takich cyfrowych portfeli jak Apple Pay czy Google Pay, która wykorzystuje aparat smartfona. Wystarczy na formularzu dodawania karty wybrać opcję aparatu i skierować obiektyw na plastik. System odczyta numer karty, jej termin ważności oraz imię i nazwisko posiadacza oraz wprowadzi do formularza. Alternatywnym rozwiązaniem, dostępnym dla smartfonów z modułem zbliżeniowym NFC, jest przyłożenie karty do pleców smartfona. Wtedy jej dane zostaną wprowadzone za pomocą komunikacji bezstykowej.

Jak wspomniałem, dodawanie kart za pomocą aparatu smartfona to usługa znana w wielu cyfrowych portfelach, nie tylko Apple Pay i Google Pay, ale i Garmin Pay czy Fitbit Pay. Natomiast użycie do tego modułu zbliżeniowego NFC to zdaje się nowość na polskim rynku. Ja w każdym razie nie mogą sobie przypomnieć innej aplikacji, w której taka usługa jest dostępna. A Wy?

Przeczytajcie także: Nowość dla użytkowników Autopay w apce Millennium

Autopay to aplikacja wprowadzona na rynek ponad rok temu przez trójmiejską spółkę Blue Media. Apka umożliwia zdalne płatności za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Polsce. Od ubiegłego roku działa na autostradzie A1 a od kilku tygodni także na A4 między Krakowem a Katowicami. System na bramkach wjazdowych i zjazdowych odczytuje numer rejestracyjny auta i podnosi szlaban, a płatność jest pobierana automatycznie z rachunku karty powiązanej z aplikacją.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies