Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Podpis elektroniczny już w 50 oddziałach PKO. Bank rozszerza testy

W wybranych placówkach PKO można w nowy sposób zatwierdzać przelewy, wpłaty i wypłaty w złotych oraz transakcje walutowe

Testy podpisu elektronicznego w PKO trwają od kilku miesięcy. Dotychczas były one jednak zawężone do zaledwie ośmiu oddziałów w całej Polsce. Jak poinformował bank w swoim komunikacie, od teraz rozszerzono je do 50 placówek w całym kraju. Uzupełniono też listę transakcji, które można zatwierdzać podpisem na ekranie dotykowym. Do przelewów oraz wpłat i wypłaty w złotych dołączyły transakcje gotówkowe w walutach obcych.

Przeczytajcie także: Coraz więcej podpisu elektronicznego w PKO

PKO zachęca klientów do testowania nowej formy podpisu, bo jego zaletą jest m.in. oszczędność papieru. Osoba korzystająca z nowego rozwiązania może otrzymać odpowiedni dokument potwierdzający realizację transakcji za pomocą wiadomości e-mail. Na życzenie klienta bank może także wydrukować potwierdzenie w tradycyjnej formie papierowej.

Przeczytajcie także: Google Pay i Garmin Pay w kolejnej firmie

PKO jest jedną z niewielu instytucji w Polsce, która testuje podpis na ekranie dotykowym. Możliwość wprowadzenia podobnego rozwiązania zastrzegł w swoich regulaminach m.in. ING Bank Śląski. Natomiast alternatywną formą cyfrowego potwierdzania transakcji w oddziałach jest mobilna autoryzacja w aplikacji na smartfonie. PKO też ją już oferuje, podobnie jak mBank a kolejne instytucje zapowiedziały jej wprowadzenie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO, PKO BP

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies