Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeszcze więcej Google Pay i Garmin Pay w Polsce. Płatności mobilne dostępne dla użytkowników kart Transferwise

Posiadacze kart brytyjskiego fintechu mogą je dodawać także do portfela Fitbit Pay

Garmin Pay i Google Pay to dwa kolejne cyfrowe portfele, z których korzystać mogą polscy posiadacze kart wydawanych przez Transferwise. Wcześniej w tekście "Doganiają Garmin Pay. Czwarta instytucja wprowadza na polskim rynku płatności Fitbit Pay" mogliście przeczytać o tym, że firma Transferwise umożliwiła już klientom m.in. z Polski powiązanie wydawanych przez siebie kart z portfelem Fitbit Pay.

Przeczytajcie także: Niemcy chcą zmusić Apple do otwarcia portfela

Transferwise to firma, która specjalizuje się w przelewach międzynarodowych. Obsługuje transakcje w kilkudziesięciu walutach świata. Oferuje także wirtualny portfel, którym można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej, i do którego wydawane są rozliczeniowe karty z logo Mastercarda. Z kart tych można więc już korzystać przy pomocy smartwatchy sportowych i smartfonów z systemem operacyjnym Android. Na razie plastików Transferwise nie można dodawać do Apple Pay w Polsce.

Przeczytajcie także: Garmin Pay w Banku Pocztowym

Natomiast zbliżeniowe płatności mobilne takie jak wspomniane wyżej Google Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay stają się powszechnie dostępne. Obecnie Google Pay wspierane jest przez 26 instytucji z Polski, w tym przez banki oraz fintechy. Z Garmin Pay korzystać mogą klienci dziesięciu wydawców kart a Fitbit – czterech. Te ostatnie płatności wkrótce trafią do piątej instytucji w Polsce – spółdzielczej grupy SGB.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies