Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta Miles and More powoli znika z oferty mBanku. Biuro prasowe: nie wycofujemy jej, ale aktywnie promujemy inne produkty

Karta Miles and More umożliwia zbieranie mil i ich wymianę na zniżki przy zakupie biletów lotniczych

Jak donoszą czytelnicy cashless.pl będący jednocześnie klientami mBanku i użytkownikami karty kredytowej Miles and More, przynajmniej część z nich otrzymała propozycję zamiany plastiku na inny z aktualnej oferty instytucji. Karta Miles and More zniknęła też z sekcji poświęconej kartom kredytowym publikowanej na stronie mBanku. Zakładka dotycząca Miles and More jest jeszcze dostępna, ale aby na nią trafić, trzeba skorzystać z linku lub wpisać ręcznie w przeglądarce adres podstrony.

Przeczytajcie także: mBank zmienia sposób naliczania mil dla kart Miles and More

Czy to znaczy, że mBank powoli wycofuje ze sprzedaży kredytówki Miles and More? Hipotezę tę zdaje się potwierdzać odpowiedź służb prasowych instytucji na zadane w tej sprawie pytanie. Przyznano, że użytkownikom kart Miles and More zaproponowano migrację na inne kredytówki. – Nie rezygnujemy z kart Miles and More, jednak aktywnie promujemy inne produkty z naszej aktualnej oferty – usłyszałem w odpowiedzi. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że mBankowi nie jest już po drodze z programem lojalnościowym dla osób lubiących podróże lotnicze. Świadczyć o tym mogą także wcześniej zapowiedziane lub wprowadzone zmiany w ofercie.

Przypomnę, że kilka dni temu mBank poinformował o zmianie zasad naliczania mil. Zaczną obowiązywać od 1 grudnia bieżącego roku i są niekorzystne dla klientów. Od tego dnia mBank nie będzie naliczał punktów od transakcji wykonanych za pośrednictwem firm, które świadczą usługi w zakresie wymiany walut lub pośredniczą w tym procesie. Stracą na tym na przykład użytkownicy kart Miles and More będący jednocześnie klientami takich podmotów jak Revolut czy Curve, choć w tym wypadku podytkowane to mogło być także chęcią walki z naciągaczami. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wycofuje program lojalnościowy Wizz Air

Wcześniej, bo w czerwcu bieżącego roku mBank ogłosił zmiany w tabeli opłat i prowizji. Wówczas pojawiła się zapowiedź, że użytkownicy kart Miles and More stracą możliwość uniknięcia opłaty rocznej za korzystanie z plastiku. A ta nie jest mała, bo za kartę Miles and More w standardowej wersji zapłacić będzie trzeba 200 zł a za taką w wersji premium – 600 zł. Nowe zasady naliczania opłat zaczną obowiązywać w sierpniu przyszłego roku. Czy do tego czasu w mBanku zostanie choćby jeden użytkownik karty Miles and More?

Tymczasem jesień 2019 r. przyniosła także złe wiadomości dla użytkowników innego programu lojalnościowego związanego z podróżami lotniczymi, a więc oferowanego przez BNP Paribas klientom linii Wizz Air. W tym wypadku punkty klienci BNP Paribas będą mogli zbierać tylko do 25 stycznia przyszłego roku. Wcześniej, bo w kwietniu 2018 r., z rynku zniknęła wydawana przez Euronet przedpłacona karta Wizz Prepaid Travel Card.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies