Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Skowronek leci do Europy

Były szef polskiego oddziału MasterCarda zajmie się rozwojem tej firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Michał Skowronek, bo o nim mowa, w MasterCardzie pracuje od 2007 roku. Trafił tu z Sygma Banku, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. sprzedaży kart kredytowych. W MasterCardzie najpierw był dyrektorem sprzedaży, a później kierował polskim biurem firmy. Następnie awansował na dyrektora klastra, obejmującego Polskę oraz kraje bałkańskie. Teraz będzie odpowiadał za rozwój rynku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Z informacji przesłanej przez biuro prasowe MasterCarda wynika, że głównym zadaniem Skowronka na nowym stanowisku będzie dbanie o rozwój sieci akceptacji płatności bezgotówkowych, a także wdrażanie innowacyjnych metod płatniczych na rynkach centralnej i wschodniej Europy. Ma również koordynować współpracę z instytucjami administracji publicznej i nadzorować budowę kierowanych do nich rozwiązań płatniczych.

Polscy menedżerowie od dawna pełnią ważne funkcje w międzynarodowych strukturach organizacji płatniczych. Wystarczy wspomnieć Małgorzatę O’Shaughnessy, która od ponad 20 lat pracuje w Visa Europe. Obecnie jest szefową tej firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Z kolei Paweł Rychliński, poprzednik Skowronka na stanowisku MasterCarda w Warszawie, teraz kieruje biurem tej organizacji w Niemczech. Natomiast Jakub Kiwior, do ubiegłego roku szef Visa Europe w Polsce, obecnie czuwa nad rozwojem oraz marketingiem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies