Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już 215 tys. terminali z Polski Bezgotówkowej na rynku. Rezygnacji z urządzeń na razie bardzo mało

Brak terminala wciąż wskazywany jest jako najczęstsza przyczyna płatności gotówką

Wiceprezes fundacji Polska Bezgotówkowa Paweł Widawski dzisiaj, podczas konferencji prasowej związanej z inauguracją kolejnej edycji kampanii "Warto Bezgotówkowo" poinformował, że w ramach programu realizowanego przez fundację zainstalowano już ponad 215 tys. terminali płatniczych. To oznacza, że instytucja jest już blisko realizacji celu na ten rok, zgodnie z którym w ramach programu powinno pojawić się 250 tys. urządzeń. – Liczymy na to, że cel ten uda się zrealizować – stwierdził Paweł Widawski.

Przeczytajcie także: Zmiany we władzach Polski Bezgotówkowej

Jednocześnie przedstawiciel Polski Bezgotówkowej podkreślił, że jak na razie niewielu przedsiębiorców rezygnuje z terminala płatniczego po 12 miesiącach korzystania z niego bezpłatnie w ramach programu. Z moich informacji wynika, że decyduje się na to między 5 a 10 proc. uczestników projektu realizowanego przez fundację.

Natomiast podczas dzisiejszej konferencji prasowej organizatorów kampanii "Warto Bezgotówkowo" (Warszawski Instytut Bankowości, Polska Bezgotówkowa i Fundacja Cyberium KIR-u) przedstawiono wyniki badania, pt. "Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019". Wynika z niego, że Polacy uznają transakcję kartą za preferowaną formę płatności, choć jedynie 8 proc. z nich deklaruje przy tym, że w ogóle nie korzysta z bankomatów i gotówki. Często do płatności banknotami i monetami zmusza ich rzeczywistość a więc brak terminala, np. na targowiskach i bazarach. Brak urządzenia do akceptacji kart to najczęstsza przyczyna korzystania z gotówki – wskazuje na to 37 proc. badanych.

Przeczytajcie także: Na rynku jest już 853 tys. terminali płatniczych

Tę barierę stara się likwidować Polska Bezgotówkowa. – Prowadzony przez nas program pozwolił na dynamiczny rozwój sieci akceptacji płatności bezgotówkowych – zwłaszcza w mniejszych ośrodkach, w segmencie małych i mikropodmiotów a także, co wyjątkowo cieszy, wśród podmiotów publicznych – jednostek samorządu terytorialnego i urzędów – powiedział Paweł Widawski.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies