Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU ostrzega przed wiadomościami o niezapłaconych składkach. W treści link do fałszywej strony pośrednika płatności

Schemat ataku, przed którym ostrzega PZU, jest znany od dawna, ale chyba pierwszy raz wykorzystywana jest w tym procederze marka ubezpieczyciela

PZU opublikował komunikat bezpieczeństwa ostrzegający przed nową kampanią wykorzystującą markę ubezpieczyciela. Do przypadkowych osób wysyłane są wiadomości e-mail lub SMS, których nadawcy podszywają się pod PZU. W treści wiadomości mogą znajdować się informacje o kończącej się polisie lub fakturze za usługi. Wspólną cechą wszystkich jest sugestia, by uregulować zobowiązania wobec PZU.

Przeczytajcie także: Ostrzeżenie ING przed informacjami o przelewie do odbioru

PZU ostrzega zatem, że nie jest autorem tego typu wiadomości e-mail czy SMS i radzi odbiorcom, aby nie odpowiadali na nie i tym bardziej nie klikali w linki w nich zawarte. Prowadzą one bowiem na fałszywe strony pośredników płatności. Próba wykonania transakcji za ich pomocą może skutkować utratą kontroli nad rachunkiem bankowym i kradzieżą pieniędzy.

Przeczytajcie także: BNP Paribas sadzi drzewo tlenowe za każdy nowy rachunek

Oszustwo "na fałszywego pośrednika płatności" to obecnie jedna z najpopularniejszych metod kradzieży pieniędzy w internecie. Ostatnio najczęściej wykorzystywana w kampania spamowych, w których przestępcy informują o konieczności dopłaty niewielkiej kwoty z tytułu dostawy produktów zamówionych w sklepach internetowych. Nie pamiętam, aby wcześniej w takim oszustwie wykorzystywana była marka ubezpieczyciela.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies