Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
HCE w PKO jeszcze nie w tym roku

Nowa aplikacja banku powinna znaleźć się na rynku już za moment, ale na mobilne płatności zbliżeniowe przyjdzie jeszcze poczekać

IKO 3.0 - tak roboczo nazywa się nowa aplikacja mobilna PKO BP. Jest to rozwiązanie całkowicie nowe, zbudowane od zera i nie bazujące na aplikacji obecnie oferowanej przez bank, która powstała na fundamentach pierwszego IKO służącego wyłącznie do płatności.

IKO 3.0 jest już gotowa – miałem okazję zobaczyć jej kilka zakładek. Aktualnie jest testowana przez pracowników PKO BP. Jak mówią nieoficjalnie, ma jeszcze kilka błędów, więc bywa niestabilna. Ale prace nad nią zakończą się wkrótce, prawdopodobnie w listopadzie.

Przeczytajcie także: Polacy pokochali bankowość mobilną

Nieoficjalnie powiedziano mi, że początkowo aplikacja nie zaoferuje mobilnych płatności zbliżeniowych, mimo że wcześniej spekulowano, że tak będzie. Bank pracuje nad technologią HCE, ale na finał tych prac trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

HCE umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych telefonem na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową. Dane do przeprowadzania transakcji przechowywane są w chmurze obliczeniowej, z którą łączy się aplikacja.

Przeczytajcie także: Imponujący początek płatności mobilnych w BZ WBK

Obecnie na polskim rynku technologię tę oferują trzy banki: Pekao, Getin i BZ WBK. Prace nad nią kończy Euro Bank, a w przyszłym roku udostępnią ją także mBank i Alior. Decyzja PKO o tym by nie spieszyć się na siłę z wdrażaniem HCE w pierwszej wersji IKO 3.0, wydaje się przemyślana. Wdrożenie niedopracowanego rozwiązania może zrazić część klientów.

Tymczasem nowa generacja IKO jest zbudowana w oparciu o strategię omnichannel. Zgodnie z nią klient ma mieć możliwość rozpoczęcia, kontynuowania i zakończenia procesu w każdym kanale kontaktu z bankiem, a więc przez aplikację, internet, oddział czy call center. Klient będzie więc mógł np. złożyć wniosek o kredyt w oddziale, a umowę podpisać w aplikacji i na odwrót.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies