Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google Pay wkrótce w kolejnym banku z Polski. Nad wdrożeniem pracuje Toyota Bank

Instytucja poinformowała o planowanej nowości przy okazji wprowadzenia nowej aplikacji służącej do autoryzacji transakcji internetowych

– Intensywnie pracujemy nad zmianami, w tym nad wdrożeniem Google Pay – tak deweloperzy aplikacji Toyota Bank Polska – Mobilna autoryzacja odpowiedzieli na pytanie jednego z użytkowników, domagającego się nowości technologicznych. Informacji o terminie wdrożenia niestety nie podano. Staram się to ustalić w biurze prasowym i jeśli się uda – zaktualizuję tekst.

Przeczytajcie także: Nowy system transakcyjny już dostępny dla klientów BOŚ

Natomiast aplikacja Toyota Banku, służąca do mobilnej autoryzacji, od kilku dni znajduje się już zarówno w markecie Google Play jak i App Store. To oczywiście element przygotowań do wdrożenia przepisów o tzw. silnym uwierzytelnieniu, które zaczną obowiązywać 14 września. Mobilna autoryzacja będzie jedynym sposobem potwierdzenia logowania na rachunek i zlecanych przez serwis Toyota Banku transakcji. Bank rezygnuje z tokena i nie zamierza wprowadzać autoryzacji za pomocą haseł SMS-owych. Będzie chyba jedynym takim podmiotem na polskim rynku. Na przyszły tydzień bank zapowiedział także wdrożenie nowego systemu transakcyjnego.

Jeżeli natomiast Toyota Bank Polska wdroży płatności Google Pay, będzie 25. instytucją na polskim rynku oferującą to rozwiązanie. Niedawno zrobiły to m.in. Bank Pocztowy, który zaoferował je także klientom swojej marki EnveloBank, i bank SGB. Płatności Google Pay stają się więc krajowym standardem. Z dużych banków konsekwentnie wstrzymują się z ich wdrożeniem Pekao, PKO i Millennium, które oferują dostępne we własnych aplikacjach zbliżeniowe płatności mobilne HCE.

Przeczytajcie także: mBank podnosi ceny usług księgowych

Z kolei przepisy o silnym uwierzytelnieniu wynikają z dyrektywy PSD II i związanych z nią wytycznych RTS. Oznaczają, że bank będzie zobowiązany potwierdzać przelewy zlecane przez internet co najmniej dwoma sposobami. Do tego od czasu do czasu zażąda też od klientów autoryzacji samego logowania na rachunek. Zatem wpisanie numeru identyfikacyjnego i hasła już nie zawsze wystarczy, aby dostać się na konto.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe Toyota Banku w Polsce podało, że przewidywany termin wdrożenia Google Pay to IV kw. bieżącego roku, choć dokładna data nie jest jeszcze znana.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies