Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto banki z największą liczbą klientów korzystających z Blika. Mają już 3,3 mln użytkowników

Najwięcej, bo ok. 971 tys. aktywnych użytkowników Blika, ma rachunek w PKO

Z danych udostępnionych przez największe banki działające na polskim rynku wynika, że na koniec marca bieżącego roku instytucje te miały ok. 3,3 mln klientów aktywnie korzystających z Blika. Za aktywnych użytkowników uznaje się takich, którzy w ciągu minionego kwartału wykonali za pomocą tego systemu przynajmniej jedną dowolną transakcję gotówkową lub bezgotówkową.

Przeczytajcie także: Blik ma być wart już 500 mln zł

Z informacji udostępnionych przez służby prasowe banków wynika, że najwięcej osób korzystających z Blika ma rachunek w PKO – ok. 971 tys. Na drugim miejscu z grupą ok. 700 tys. blikowiczów jest mBank a dalej ING (ponad 500 tys.), Millennium (ponad 400 tys.) i Santander (ok. 350 tys.).

Warto przypomnieć, że w poprzednim zestawieniu za IV kw. ubiegłego roku liderem był ING. Później bank zweryfikował jednak swoje dane, co zepchnęło go w obecnej analizie na pozycję trzecią.

Przeczytajcie także: Blik umożliwi podział rachunku

Natomiast dzisiejszy dzień pełen jest wiadomości na temat Blika i zarządzającej nim spółki Polski Standard Płatności. Najpierw Rzeczpospolita przypomniała informację z grudnia ubiegłego roku o zamiarze przejęcia części udziałów PSP przez Mastercard. Z nieoficjalnych źródeł gazety wynika, że amerykańska organizacja obejmie jedną siódmą udziałów w PSP, która wyceniana ma być na ok. 500 mln zł. Z kolei później biuro prasowe operatora Blika doniosło o sprzedaży licencji na technologię do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Więcej na ten temat tutaj.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies