Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet założył w Polsce dwie nowe spółki. Na razie nie zdradza, czym będą się zajmować

Spółki pod tajemniczymi nazwami MT101 i CT202 już zostały wpisane do rejestru małych instytucji płatniczych w KNF

Firma Euronet, potentat na polskim rynku bankomatów, założyła nad Wisłą dwie nowe spółki. Nazwy brzmią tajemniczo, bo pierwsza z nich, zarejestrowana pod koniec lutego w KRS występuje jako MT101. Druga, założona na początku marca – CT202. Udział Euronetu w obu zdradzają członkowie zarządu. We władzach MT101 zasiada m.in. Marek Szafirski, prezes Euronetu w Polsce. Z kolei członkiem zarządu CT202 jest Robert Midura, country manager Euronetu.

Przeczytajcie także: Banki redukują liczbę wpłatomatów

Niestety, na razie nie wiadomo, czym nowe spółki Euronetu w Polsce będą się zajmować. Firma informacji tych nie chce zdradzić, a o roli obu podmiotów w swojej strukturze wypowiada się ogólnikowo. – MT101 i CT202 są spółkami należącymi do grupy kapitałowej Euronet Worldwide i współpracującymi z Euronet Polska. Ich powołanie wynika z ciągłego rozwoju naszych produktów i usług. MT101 i CT202 umożliwią nam lepszą segmentację usług związaną z wdrożeniem planów rozwoju portfolio Euronet – powiedziała serwisowi Cashless Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i sprzedaży w Euronet Polska.

Przeczytajcie także: Mocny spadek liczby bankomatów w Polsce

Co ciekawe oba podmioty zostały już wpisane przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru małych instytucji płatniczych. Z danych tam zawartych wynika, że obie spółki mogą m.in. przyjmować wpłaty i realizować wypłaty gotówki, przyjmować zlecenia przelewów czy wydawać karty lub inne instrumenty płatnicze. Specjaliści, których poprosiłem o ocenę działań Euronetu, sugerują, że zakładając nowe spółki firma może przygotowywać się na wejście w życie dyrektywy PSD II.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies