Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto odpowiedź mBanku na dyrektywę PSD II. Spółka mElements nominowana do tytułu Projekt Fintech 2019

Zwycięzcy fintechowych nagród Cashless zostaną wyłonieni 30 maja

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się drugie wydarzenie z cyklu Cashless Fintech Evening. Podczas uroczystej gali redakcja wręczy nagrody w czterech kategoriach. Jedną z nich będzie Projekt Fintech, w której nominowano fintechowe projekty wdrożone w ostatnim czasie przez tradycyjne instytucje finansowe takie jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe. Wcześniej opisałem cztery nominowane w tej kategorii przedsięwzięcia, a więc Analizator Kredytowy Biura Informacji Kredytowej, imoje ING Banku Śląskiego, Orlen Pay oraz SPOS, czyli terminal aplikacyjny wdrażany przez First Data Polska. Dziś kolej na ostatniego kandydata, czyli mElements.

To spółka założona przez mBank, za pomocą której instytucja ta przygotowuje się do pełnego wdrożenia unijnej dyrektywy PSD II. Za jej pośrednictwem udostępniać będzie podmiotom trzecim swoje API. Pierwszym rozwiązaniem, wdrożonym za jej pośrednictwem, jest oferta kredytowa dla podmiotów gospodarczych sprzedających na platformie Allegro. W niedalekiej przyszłości zakres usług mElements ma być rozszerzany m.in. o API umożliwiające dostęp do rachunków klientów firmom takim jak np. fintechy świadczące usługi płatnicze.

Przeczytajcie także: Rossmann dementuje, że jego apka dezaktywuje Google Pay

Jutro przedstawię Wam pierwszego kandydata do nagrody w kategorii Osobowość Fintech 2019. Nominowano w niej osoby o największym wpływie na rozwój branży fintech w Polsce. Natomiast wcześniej mogliście już poznać kandydatów do tytułu Fintech 2019 (fintechy, które mogą pochwalić się największymi sukcesami) oraz Fintech Future (przedsięwzięcia o największym potencjale na przyszłość). W pierwszej z nich nominowano firmy: Billon, Blik, LeaseLink, Kontomatik i Przelewy24. W drugiej: Carsmile, FinAi, PayPo, Up and Go i SPOS.

O nominacjach do nagród w poszczególnych kategoriach zdecydowała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie członków powołanej przez Cashless kapituły nagród. W jej skład weszło kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Przeczytajcie także: Jesteście cashless? Dołączcie do Cashless Club

Znaleźli się wśród nich: Bartosz Ciołkowski, szef Mastercarda w Polsce, Joanna Erdman, dyrektor ds. projektów strategicznych mBanku, Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavonem w Polsce, Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard, Jakub Kiwior, dyrektor Visy na Polskę i Węgry, Adrian Kurowski, szef Visy w Polsce, dr Krzysztof Korus, radca prawny z kancelarii dLK Legal, Adam Matyaszek, wiceprezes IT Card, Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska, Andrzej Poniński, prezes Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, Robert Trętowski, wiceprezes KIR, Ewa Wernerowicz, prezes Vivusa, Paweł Widawski, prezes fundacji Fintech Poland, Łukasz Wierdak, partner w MCI Capital i Tadeusz Woszczyński, szef Hitachi w Polsce.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Partnerami Cashless Fintech Evening 2019 są też: ING Bank Śląski, Nest Bank, MCX Systems, PayHolding i Twisto. Przed wręczeniem nagród Cashless zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS dotyczące barier, na które napotykają fintechy na różnych etapach rozwoju oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies