Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pocztowy wprowadził kartę z logo Caritas. Umożliwia przekazywanie datków na cele charytatywne

Użytkownik zbiera punkty w programie Priceless Specials Mastercarda, które następnie konwertowane są na datki dla Caritasu

Bank Pocztowy, Caritas oraz Mastercard ogłosiły dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej karty debetowej. Przedstawiciele wymienionych instytucji chwalą się, że to pierwsza taka karta płatnicza na rynku, która przy okazji codziennych płatności umożliwia finansowe wspieranie jednej z najstarszych w Polsce organizacji charytatywnej.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadzi kartę wielowalutową

Jak to działa? Użytkownicy nowej karty przy okazji zakupów we wskazanych sklepach i placówkach usługowych zbierają punkty w programie lojalnościowym Mastercarda. Są one następnie konwertowane na złote i przekazywane na rzecz Caritasu, a konkretnie prowadzonego przez tę instytucję programu uratujecie.pl. Jak powiedział szef Mastercarda w Polsce, Bartosz Ciołkowski, przelicznik jest bardzo korzystny, bo każde 340 punktów uzbierane w programie zamienia się w 5 zł. – Przeciętny użytkownik karty może bez żadnego wysiłku przekazać dzięki temu Caritasowi kilkadziesiąt złotych rocznie – powiedział przedstawiciel Mastercarda.

Natomiast pełniący obowiązki prezesa Banku Pocztowego Robert Kuraszkiewicz podkreślił, że nową kartę jaką debetówkę do rachunku może zamówić każdy nowy klient instytucji. Również dotychczasowi klienci Pocztowego mogą wymienić posiadane obecnie karty debetowe na tę z logo Caritasu. Przypomnę, że standardowo karta wydawana do podstawowego obecnie w ofercie BP Bliskiego Konta Pocztowego czy Pocztowego Konta bez Ograniczeń jest bezpłatna.

Przeczytajcie także: Fintechy, dodajcie się do Mapy Polskiego Fintechu 2019

Priceless Specials to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercarda. Bank Pocztowy przystąpił do niego, ale na razie inne wydawane przez niego karty oprócz tej z logo Caritasu nie pozwalają na zbieranie punktów w tym programie. Robert Kuraszkiewicz uniknął odpowiedzi na pytanie czy, a jeżeli tak to kiedy, posiadacze innych kart BP będą mogli uczestniczyć w tym projekcie. Wiadomo natomiast, że wkrótce do programu przystąpić ma Poczta Polska, dzięki czemu wydatki dokonywane tu kartami Mastercarda będą także pozwalać na zbieranie punktów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies