Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z polskiego rynku zniknie kolejny bank. Tutejszy HSBC zostanie przejęty przez Francuzów i stanie się oddziałem

Jedna z największych na świecie instytucji bankowych nigdy nie odniosła nad Wisłą spektakularnego sukcesu. Od 2011 roku obsługuje tylko korporacje

W komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego informuje o dwóch ważnych wydarzeniach dla przyszłości polskiego biznesu jednego z największych banków na świecie. Mowa o HSBC, który na polskim rynku funkcjonuje od 2003 roku. W wyniku zakomunikowanych dziś decyzji KNF-u bank ten zniknie z polskiego rynku jako oddzielna spółka, choć jego marka wciąż tu pozostanie.

Przeczytajcie także: KNF ostrzega przed brexitem

Jak wynika z komunikatu nadzór zezwolił na utworzenie na polskim rynku oddziału HSBC France. Jednocześnie podmiot ten otrzymał zezwolenie KNF-u na połączenie z HSBC Bank Polska poprzez przeniesienie całego majątku tego drugiego na rzecz oddziału francuskiej instytucji. – W związku z połączeniem działalność banku przejmowanego nie zostanie zakończona, lecz będzie kontynuowana na terenie Polski przez przejmującą instytucję kredytową w formie oddziału – czytam w komunikacie KNF.

Przeczytajcie także: Kolejna kryptogiełda na liście ostrzeżeń KNF

HSBC, choć jak wspomniałem na polskim rynku obecny jest od kilkunastu lat, nigdy nie odniósł tu spektakularnego sukcesu i często zmieniał strategiczne kierunki rozwoju. Swego czasu mocno inwestował w sektor kredytów konsumenckich, ale znudziło mu się to pod koniec pierwszej dekady ubiegłego wieku. Zaraz później w ogóle zrezygnował z obsługi klientów indywidualnych i do dziś koncentruje ją na klientach korporacyjnych. Zamknięcie spółki i rozpoczęcie pracy w formie oddziału wróży jego klientom kolejne zmiany.

Fot. Gyver Chang

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies