Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z polskiego rynku zniknie kolejny bank. Tutejszy HSBC zostanie przejęty przez Francuzów i stanie się oddziałem

Jedna z największych na świecie instytucji bankowych nigdy nie odniosła nad Wisłą spektakularnego sukcesu. Od 2011 roku obsługuje tylko korporacje

W komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego informuje o dwóch ważnych wydarzeniach dla przyszłości polskiego biznesu jednego z największych banków na świecie. Mowa o HSBC, który na polskim rynku funkcjonuje od 2003 roku. W wyniku zakomunikowanych dziś decyzji KNF-u bank ten zniknie z polskiego rynku jako oddzielna spółka, choć jego marka wciąż tu pozostanie.

Przeczytajcie także: KNF ostrzega przed brexitem

Jak wynika z komunikatu nadzór zezwolił na utworzenie na polskim rynku oddziału HSBC France. Jednocześnie podmiot ten otrzymał zezwolenie KNF-u na połączenie z HSBC Bank Polska poprzez przeniesienie całego majątku tego drugiego na rzecz oddziału francuskiej instytucji. – W związku z połączeniem działalność banku przejmowanego nie zostanie zakończona, lecz będzie kontynuowana na terenie Polski przez przejmującą instytucję kredytową w formie oddziału – czytam w komunikacie KNF.

Przeczytajcie także: Kolejna kryptogiełda na liście ostrzeżeń KNF

HSBC, choć jak wspomniałem na polskim rynku obecny jest od kilkunastu lat, nigdy nie odniósł tu spektakularnego sukcesu i często zmieniał strategiczne kierunki rozwoju. Swego czasu mocno inwestował w sektor kredytów konsumenckich, ale znudziło mu się to pod koniec pierwszej dekady ubiegłego wieku. Zaraz później w ogóle zrezygnował z obsługi klientów indywidualnych i do dziś koncentruje ją na klientach korporacyjnych. Zamknięcie spółki i rozpoczęcie pracy w formie oddziału wróży jego klientom kolejne zmiany.

Fot. Gyver Chang

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies