Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dawno tego nie było. Liczba kart kredytowych wydanych przez banki wzrosła drugi miesiąc z rzędu. Nowe dane BIK

Wzrosła także wartość limitów kredytowych przyznanych w rachunkach kredytówek

Biuro Informacji Kredytowej opublikowało dziś statystyki na temat kredytów udzielonych przez banki w listopadzie bieżącego roku. Na szczególną uwagę zasługują zawarte tam dane na temat kart kredytowych. W ubiegłym miesiącu banki wydały ich ok. 96,7 tys. a łączna wartość przyznanych wraz z nimi limitów kredytowych wyniosła 549 mln zł. W porównaniu z listopadem 2017 r. to wzrost o ponad 18 proc. w ujęciu liczbowym i o 17,7 proc. jeśli chodzi o wartość limitów.

Przeczytajcie także: Jest pierwsza zbliżeniowa karta biometryczna

Sam w sobie fakt, że liczba wydanych przez banki kart kredytowych wzrosła, nie jest aż tak niezwykły. Mimo tego bowiem, że od kilku lat trwa spadkowy trend na rynku kredytówek, to zdarzają się miesiące wzrostowe. W tym roku zaliczyć do nich należy np. styczeń i czerwiec a także październik. A to oznacza, że listopad był drugim z rzędu miesiącem wzrostu w kartach kredytowych co w ostatnim czasie jest sytuacją raczej rzadką. Być może więc rodzi się w ten sposób nowy, pozytywny dla tego produktu trend?

Jak pisze BIK analizując okres styczeń – listopad 2018 r. roku wciąż widoczny jest spadek liczby wydanych kart kredytowych. W porównaniu do okresu styczeń – listopad 2017 r. banki wydały ich o 1,9 proc. mniej. Wartość przyznanych limitów w tym okresie wzrosła o 1,2 proc.

Przeczytajcie także: Sześciu nowych partnerów w programie lojalnościowym Mastercarda

Ponadto w dzisiejszej publikacji BIK-u znaleźć też można dane na temat limitów kredytowych w rachunkach osobistych. W listopadzie 2018 r. banki przyznały ich 56,7 tys. na łączną kwotę 228 mln zł. Stanowi to wzrost o 6,5 proc. w ujęciu liczbowym i spadek o 0,7 proc. w ujęciu wartościowym, w porównaniu do listopada 2017 r. W całym okresie styczeń - listopad 2018 r. banki przyznały 626,9 tys. limitów na łączną kwotę 2,645 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku oznacza to wzrost o 5,4 proc. w ujęciu wolumenowym oraz 0,7 proc. w ujęciu wartościowym.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies