Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Curve wprowadzi Apple Pay i Google Pay. Będą też kredyty, karty wirtualne i zarządzanie kontami bankowymi

Brytyjski fintech opublikował mapę drogową na 2019 r., na której umieścił kilka interesujących nowości

Zbliża się koniec roku i Curve postanowił podsumować ostatnie dwanaście miesięcy oraz zdradzić swoje najbliższe plany. Jak doniósł jeden z czytelników Cashless, brytyjska spółka opublikowała właśnie mapę drogową swoich planów na najbliższy rok. A te wyglądają szczególnie interesująco.

Fintech zdradza, że pracuje nad integracją jego usługi z Apple Pay i Google Pay. Curve zapowiada, że wkrótce jego kartę będzie można dodać do tych portfeli i płacić za jej pomocą zbliżeniowo smartfonami nawet zanim otrzymacie plastik.

Do aplikacji Curve będzie też można dodać dowolne karty American Express i w ten sposób płacić nimi tam, gdzie nie są obecnie akceptowane. Trwają już testy tego rozwiązania we współpracy z 1 tys. użytkowników, ale na razie apka przyjmuje tylko Amexy rozliczane w funtach.

Przeczytajcie także: Revolut uzyskał europejską licencję bankową

Przypomnę, że usługa oferowana przez Curve polega na tym, że do jego aplikacji użytkownik dodaje karty od różnych wydawców. Wydana przez fintech karta z logo Mastercard zastępuje wówczas każdą z nich, wystarczy że klient wskaże w aplikacji, którym plastikiem chce zapłacić. Co więcej, nawet po zakończeniu transakcji decyzję tę można zmienić w ciągu 14 dni i przenieść płatność na inną kartę. Transakcje w obcych walutach są rozliczane przez Curve po korzystnym kursie międzybankowym.

Jednak na zarządzaniu kartami Curve nie poprzestanie. W ciągu sześciu miesięcy chce wykorzystać otwartą bankowość i podobną funkcję wdrożyć dla kont bankowych. W aplikacji będzie można dodać dowolne konta, co pozwoli śledzić wszystkie wydatki, kategoryzować je, monitorować wpływy i przelewać pieniądze.

Fintech wprowadzi też znane choćby z Revoluta karty wirtualne do bezpiecznych płatności online. Będzie można ustawić dla nich limity płatności oraz sprzedawców i kategorie produktów, za które będzie można takimi kartami zapłacić.

Przeczytajcie także: Curve docenia klientów znad Wisły

Na tym nie koniec. Curve pozwoli rozłożyć wydatki na raty. Jeśli zapłacicie jego kartą i wybierzecie tę opcję, kwota wróci na konto, a fintech raz w miesiącu obciąży rachunek powiązany z plastikiem będącym dla aplikacji źródłem pieniądza.

Dostrzegłem jeszcze jedną ciekawą zapowiedź. W aplikacji będzie można udostępnić dowolną podpiętą do niej kartę innemu klientowi Curve. Wystarczy, że ustawicie limit dla dokonywanych w ten sposób wydatków. Będziecie mieć wgląd w wykonane transakcje. Oczywiście kartę będzie też można "odebrać" w dowolnym momencie.

Brytyjska spółka niedawno chwaliła się także, że w dziesięć miesięcy od komercyjnego startu udało jej się pozyskać 300 tysięcy klientów. Ogłosiła, że otworzy biura w sześciu europejskich krajach. Co ciekawe wśród nich wymieniona została Polska.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies