Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Revolut uzyskał europejską licencję bankową. Wkrótce zaoferuje nowe usługi

Licencję wydał litewski nadzór finansowy. W pierwszej kolejności fintech rozszerzy działalność w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce

Revolut otrzymał europejską licencję bankową i wkrótce zaoferuje klientom nowe usługi. Jak podaje w komunikacie prasowym, chce konkurować z bankami na rynku depozytów, pożyczek konsumenckich i uruchomić platformę do bezprowizyjnego inwestowania w akcje. Fintech zapowiada, że rozpocznie wprowadzanie nowych produktów w przyszłym roku. Licencję bankową pozyskał od litewskiego nadzoru, więc klienci z tego kraju najszybciej poznają nową ofertę.

Przeczytajcie także: N26 już w Polsce. Niemiecki bank wkracza też do Danii, Norwegii i Szwecji

Po dopełnieniu formalności na innych rynkach z dodatkowych usług będą mogli korzystać klienci w pozostałych krajach. Z informacji prasowej wynika, że w pierwszej kolejności będą to: Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Polska. – Od momentu przyznania europejskiej licencji bankowej, minie od trzech do sześciu miesięcy, zanim Revolut zacznie paszportować ją na kolejne rynki europejskie – czytam w komunikacie.

Uzyskanie licencji bankowej oznacza, że Revolut będzie mógł przyjmować depozyty, które są chronione do kwoty 100 tys. euro w ramach europejskiego systemu gwarancji. To dobra wiadomość dla tych, którzy do tej pory właśnie ze względu na brak takich zabezpieczeń obawiali się przechowywać gotówkę na kontach powiązanych z kartami przedpłaconymi wydawanymi przez brytyjski fintech.

Przeczytajcie także: Revolut znów zapowiada wdrożenie Apple Pay

Revolut poinformował także, że rozpoczyna prace nad ofertą salda debetowego na rachunku oraz pożyczek dla konsumentów i biznesu. – Naszym celem jest to, by firmy i konsumenci mogli złożyć wniosek o pożyczkę z poziomu aplikacji w przeciągu dwóch minut i niezwłocznie uzyskać decyzję oraz środki na konto. Wytniemy z procesu zbędne formalności i wejdziemy na rynek z ofertą tańszą niż tradycyjni pożyczkodawcy – mówi Nik Storoński, założyciel i prezes Revoluta.

Fintech planuje także ekspansję poza Europę. W pierwszej połowie 2019 r. chce wejść do USA, Kanady, Singapuru, Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Jego zdaniem globalna ekspansja umożliwi klientom z Wielkiej Brytanii i kontynentalnej Europy zakładanie rachunków lokalnych na wszystkich nowych rynkach, a także pozwoli szybko i bez prowizji wysyłać pieniądze do odbiorców w tych krajach.

Warto przypomnieć, że na początku listopada na polskim rynku swoje usługi zaczął oferować niemiecki odpowiednik Revoluta, fintech N26, który posiada licencję bankową od 2016 r.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies