Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Curve docenia klientów znad Wisły. Polska będzie jednym z sześciu krajów, w których fintech otworzy biura

Brytyjska spółka chwali się także, że w dziesięć miesięcy od komercyjnego startu udało jej się pozyskać 300 tysięcy klientów

Brytyjski Curve zapowiada otwarcie swoich biur w sześciu europejskich krajach. Co ciekawe wśród nich wymieniona została Polska. Może to sugerować, że wśród klientów Curve jest sporo Polaków. Pozostałe rynki, w których fintech chce założyć przedstawicielstwa, to Francja, Niemcy, Włochy, Portugalia i Hiszpania. W 2019 r. Curve ma się pojawić także na rynku amerykańskim.

Przeczytajcie także: Karty wszystkich banków w jednym plastiku

Przy okazji fintech chwali się, że od zakończenia testów beta aplikacji, czyli przez dziesięć miesięcy, pozyskał 300 tys. klientów. Z drugiej strony podaje, że z jego usług korzysta 100 tys. osób. Nie wiem, jak intepretować te mocno rozbieżne dane. Aplikacji i karty Curve obecnie mogą używać mieszkańcy 27 krajów Europy.

Przeczytajcie także: Garmin Pay w kolejnym banku

O tym jak działa Curve, szczegółowo pisałem w tym miejscu. Przypomnę, że fintech oferuje aplikację, do której można podpiąć karty płatnicze różnych wydawców. Użytkownik otrzymuje nowy plastik z logo Mastercarda, którym może płacić w ciężar rachunku każdej innej karty podłączonej do Curve. Transakcje walutowe rozliczane są po kursach międzybankowych, a dzięki funkcji "Go Back in Time", czyli "cofnij się w czasie" można przenieść płatność na inną kartę do 14 dni po przeprowadzeniu transakcji.

Warto przypomnieć, że biuro w Krakowie ma już Revolut, a miesiąc temu swoje usługi Polakom zaczął oferować jego niemiecki konkurent, bank N26.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies