Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w banku Millennium. Chatbot Milla pomoże wykonać transakcje mobilnym klientom

Usługa ma być dostępna w najbliższych dniach. Pozwoli na głosowe lub tekstowe zlecanie operacji bankowych

Na początek chatbot będzie mógł realizować kilka rodzajów operacji: przelewy i doładowanie kart płatniczych prepaid oraz telefonu czy wyszukanie transakcji w historii rachunku. Wymieni też nadchodzące płatności i poinformuje o terminie realizacji przelewu. – Co kwartał będziemy dokładać kolejne elementy, które będzie mogła wykonać Milla – zadeklarowała Halina Karpińska, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Millennium.
Przeczytajcie także: Handlowy wprowadza chatbota na Messengerze
Na razie chatbot będzie dostępny dla klientów posiadających aplikację mobilną Millennium. Bank nie wyklucza, że później rozwiaząnie pojawi się także w bankowości elektronicznej na komputerach. Pytani o możliwość wykorzystania Milli jako biometrii głosowej czyli do weryfikacji tożsamości przedstawiciele banku deklarowali ostrożnie "na razie nie, ale może w przyszłości".

Milla jest programem, z którym można rozmawiać w języku naturalnym podobnie jak z człowiekiem. Rozmowa może być prowadzona w formie tekstowej lub głosowej. Chatbot używa sztucznej inteligencji do przetwarzania języka, co ma mu ułatwić zrozumienie ludzkiej mowy oraz intencji użytkownika (podobnie jak Alexa Amazona czy Siri Apple). Miałem okazje przetestować to rozwiązanie i o ile tekstowo radzi sobie nieźle z interakcją z użytkownikiem, zrozumieniem i wykonywaniem poleceń, to w opcji głosowej Milli idzie trochę gorzej. Zwłaszcza ma trudności ze zrozumieniem mowy w bardziej zatłoczonych i gwarnych pomieszczeniach, kiedy oprócz głosu użytkownika, rejestruje także słowa innych osób, mówiących niedaleko.
Przeczytajcie także: Millennium przejmuje Euro Bank
Bank podkreśla, że to pierwszy na polskim rynku chatbot bankowy, który jest nie tylko wirtualnym doradcą, ale i realizuje transakcje. Bankowcy z Millennium zapewniają, że Milla radzi sobie ze zrozumieniem regionalnych akcentów np. śląskiego czy góralskiego, a także z idiomami używanymi np. przez młodzież. Ma wpisanych 800 sposobów w jaki klient może zapytać o historię rachunku i ponad 400 opcji zlecania przelewu pieniędzy. I dodatkowo ma się uczyć na bieżąco kolejnych formuł poleceń.

Chatbot został stworzony w banku z wykorzystaniem mechanizmu NLU (rozpoznawanie intencji), modułów głosowych ASR (zamiana mowy na tekst, dzięki czemu można do niego mówić) oraz TTS (zamiana tekstu na mowę, dzięki czemu może odpowiedzieć głosowo).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies