Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa chwali się wykonaniem planu na ten rok. Sfinansowała już 105 tys. terminali płatniczych

Fundacja szacuje, że klienci dzięki tym urządzeniom wykonają do końca roku 30 mln transakcji na kwotę ok. 1,5 mld zł

Na chwilę przed pierwszą rocznicą uruchomienia programu rozwoju sieci akceptacji kart władze fundacji Polska Bezgotówkowa pochwaliły się wczoraj wynikami realizowanego przez siebie projektu. Z danych organizacji wynika, że liczba sfinansowanych i zainstalowanych terminali płatniczych w ramach programu przekroczyła już 100 tys. i obecnie wynosi ok. 105 tys. sztuk. To oznacza, że pierwotny plan na ten rok zakładający instalację 100 tys. urządzeń został zrealizowany a nawet lekko przekroczony.

Przeczytajcie także: Akceptacja kart pozwala zwiększyć przychody

Przedstawiciele fundacji podkreślili ponadto, że instalowane w ramach programu terminale płatnicze są aktywne o czym świadczyć mają statystyki dotyczące liczby i wartości zrealizowanych w nich transakcji. Polska Bezgotówkowa szacuje, że od startu programu do końca bieżącego roku dzięki tym urządzeniom zostanie wykonanych 30 mln płatności na łączną kwotę ok. 1,5 mld zł.

Przypomnę, że realizowany przez Polskę Bezgotówkową projekt wystartował w styczniu bieżącego roku. W jego ramach małe i średnie firmy, które nie akceptowały dotąd kart, mogą ubiegać się o maksymalnie trzy terminale płatnicze. Ich dzierżawa oraz obsługa realizowanych w nich płatności przez 12 miesięcy jest całkowicie bezpłatna.

Przeczytajcie także: Płatnośći bezgotówkowe w automatach z napojami

Natomiast przy okazji świątecznego spotkania ze swoimi partnerami Polska Bezgotówkowa uhonorowała wczoraj osoby i instytucje, które w najwyższym stopniu przyczyniły się do startu i dotychczasowego sukcesu realizowanego przez nią projektu. Wśród nagrodzonych byli m.in. prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz oraz wiceminister w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński. Odebrali okolicznościowe statuetki za inspirację i wizję, dzięki którym fundacja mogła powstać. Za wkład merytoryczny nagrodzono Mastercarda i Visę a za realizację celów sprzedażowych agentów rozliczeniowych: Elavon, eService, First Data i PayTel oraz banki ING i mBank.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies