Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie kolejny Soft POS na polskim rynku. Mastercard zapowiada nowy projekt realizowany z firmą eService

Rozwiązanie będzie się różniło od Soft POS-ów przygotowywanych przez Polskie ePłatności i Elavon

Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami przedstawiciele Mastercarda zapowiedzieli pilotażowe wdrożenie na polskim rynku nowego Soft POS-a, czyli aplikacji umożliwiającej przyjmowanie płatności kartą bezpośrednio na smartfonie. W projekt ma być zaangażowana firma eService, która dołączą do dwóch innych agentów rozliczeniowych opracowujących już swoje rozwiązania w tym obszarze, a więc Elavonu i Polskich ePłatności. Projekt eService będzie jednak różnił się od tych rozpoczętych wcześniej.

Przeczytajcie także: Ingenico eksperymentuje z PIN-em na smartfonie

Jak może wiecie, PeP już prowadzi, a Elavon wkrótce ma rozpocząć pilota Soft POS-a przygotowanego wspólnie z Mastercardem i kanadyjską firmą Mobeewave. Oba programy mają umożliwiać przyjmowanie płatności zbliżeniowych kartami i smartfonami bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, ale tylko do kwoty umożliwiającej transakcje bez konieczności jej autoryzacji PIN-em. Obecnie może więc to być płatność do 50 zł.

To efekt obowiązujących obecnie przepisów w zakresie bezpieczeństwa, które nakazują z ostrożnością podchodzić do kwestii wprowadzania PIN-u autoryzującego na urządzeniach sprzedawców. Rada PCI (instytucja określająca standardy bezpieczeństwa w branży płatniczej) dopuściła niedawno możliwość stosowania rozwiązania określanego PIN on glass, czyli wprowadzania kodu na smartfonie sprzedawcy. Zastrzegła jednak, że odczytanie danych z karty powinno odbyć się za pośrednictwem tzw. dongla, a więc specjalnej przystawki do smartfona. I właśnie taka przystawka, zapewniająca odseparowanie danych karty od smartfona ma zostać zastosowana w Soft POS-wym rozwiązaniu eService.

Przeczytajcie także: Nowy Soft POS na rynku od firmy Cardtek

Jak widzicie, najnowszy projekt Soft POS-a nie do końca jest Soft POS-em, ale po raz pierwszy na polskim rynku pozwoli sprawdzić możliwość adaptacji wśród klientów PIN on glass. W Europie takie projekty są już prowadzone. Kilka miesięcy temu pisałem o jednym z nich realizowanym przez spółkę Mypinpad, która współpracuje przy tym z Ingenico, jednym z największych na świecie producentów terminali płatniczych. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies