Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay w Citi Handlowym w I poł. przyszłego roku. Ważna deklaracja prezesa banku

To jeden z ostatnich dużych banków w Polsce, który jeszcze nie wdrożył zbliżeniowych płatności mobilnych dla użytkowników urządzeń z jabłkiem w logo

– Apple Pay to rozwiązanie drogie. Przyglądamy mu się dokładnie. Wdrożenie planujemy w przyszłym roku. Myślę, że w pierwszej połowie – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes Citi Handlowego, Sławomir Sikora. W ten sposób klienci zarządzanego przez niego banku zyskają drugi sposób na płatności mobilne. Od początku roku Citi oferuje bowiem Google Pay klientom posiadającym smartfony lub zegarki z systemem Android.
Przeczytajcie także: Dobry start Google Pay w Citi
Na razie polscy użytkownicy iPhone’ów mogą nimi płacić zbliżeniowo w ramach usług oferowanych przez jedenaście banków. Apple Pay zadebiutowało w czerwcu w dziewięciu instytucjach, a więc w Aliorze, BGŻ BNP Paribas, Getinie, mBanku, Nest Banku, Pekao, Raiffeisen Polbanku, Santanderze i T-Mobile Usługach Bankowych. Kilka tygodni temu trafiło do oferty PKO i Inteligo, a niedawno zamiar jego wdrożenia ujawniły: ING, Credit Agricole i Millennium.
Przeczytajcie także: Szukacie banku, który pozwala płacić mobilnie? Tu znajdziecie listę
Zbliżeniowe płatności mobilne na polskim rynku stają się standardem. Według danych zebranych w bankach przez serwis Cashless, na koniec III kwartału tego roku miały one ponad 1,8 mln użytkowników korzystających z płatności w smartfonach. To o niemal pół miliona więcej niż w czerwcu i o ok. 1,2 mln więcej niż we wrześniu ubiegłego roku. Tak dużego przyrostu klientów płacących smartfonami nie było od kiedy usługa pojawiła się na polskim rynku. Niewątpliwie wpływ na to miał czerwcowy debiut od dawna oczekiwanych płatności Apple Pay.
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies