Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Po zmianach w KRS sfinalizowano prawne przejęcie Raiffeisen Polbanku przez BGŻ BNP Paribas

Dotychczasowi klienci Raiffeisena nie muszą dopełniać żadnych formalności. Dla nich na razie nic się nie zmienia

Sfinalizowana dziś fuzja oznacza, że bank BGŻ BNP Paribas przejął wszelkie prawa i obowiązki wobec klientów nabytej części Raiffeisen Bank Polska. Zawarte z nimi umowy pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN. Bez zmian pozostaje także system bankowości internetowej i mobilnej oraz sposób logowania na konta.

Przeczytajcie także: Zmiany w regulaminach Raiffeisen Polbanku
Po zakończeniu prawnej części przejęcia nastąpi fuzja operacyjna, czyli zintegrowanie systemów informatycznych obu banków. Najczęściej odbywa się to w ten sposób, że klienci banku przejmowanego są przenoszeni do bazy banku przejmującego. W przypadku Raiffeisena nie nastąpi to szybko – potrwa około roku. BGŻ BNP Paribas poinformował bowiem, że ta operacja zostanie przeprowadzona w IV kwartale 2019 roku.
Przeczytajcie także: Przydatna funkcja w Mobilnym Portfelu
Na obecnym etapie bank działa jeszcze pod dwiema odrębnymi markami, rebranding planowany jest w najbliższych miesiącach. Obsługa klientów przejętego banku nadal będzie więc prowadzona w placówkach z logo Raiffeisen Polbank. Jeśli jesteście klientami obu tych instytucji, dla Was także nic się nie zmienia. Produkty BGŻ BNP Paribas nadal obsługiwane są w placówkach i za pośrednictwem infolinii tego banku i w jego systemie bankowości internetowej. Podobnie produkty Raiffeisen Polbank – w placówkach i kanałach zdalnych z logo tego banku.
Oprócz klientów indywidualnych BGŻ BNP Paribas przejął od Raiffeisen Polbanku obsługę małych i średnich przedsiębiorstw, bankowość korporacyjną oraz bankowość prywatną. Austriakom zostawił m.in. kredyty hipoteczne w obcych walutach.
KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies