Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Włosi będą płacić za zakupy sms-ami?

Amerykańska firma Boku zainwestowała we włoską spółkę Mobileview Italia. Dzięki temu będzie mogła świadczyć płatności przez sms-y w kraju nad Tybrem posiadaczom 87 milionów komórek

Informatyczna firma Mobileview Italia obsługuje bilingi klientów czterech włoskich sieci komórkowych. Ogłoszona właśnie transakcja umożliwia zaproponowanie im płatności mobilnych w schemacie, w którym Amerykanie oferują je już w 67 krajach.

System oferowany przez Boku działa w ten sposób, że płatności za towary i usługi w internecie doliczane są do rachunku za telefon lub obciążają kwotę doładowania wykupioną przez użytkowników telefonów z prepaidem. Metoda płatności nosi nazwę „Pay By Mobile” i można jej użyć także kupując z laptopa lub komputera. Wtedy aby autoryzować transakcję, trzeba odpowiedzieć na przesłanego sms-a weryfikacyjnego.

Przeczytajcie także: W Warszawie papier trzyma się mocno

Zdaniem Boku tego rodzaju płatności mogą się cieszyć dużym zainteresowaniem na rynku, na którym ukartowienie jest niskie a prawie każdy ma telefon komórkowy. Cztery najważniejsze we Włoszech telekomy czyli Telecom Italia Mobile, Vodafone, Wind i 3 (Hutchinson) obsługują w tym kraju liczącym ok. 60 mln mieszkańców ponad 87 milionów klientów.

Przeczytajcie także: BGŻ BNP Paribas wyjaśnia: problem z kartami kredytowymi jest, ale marginalny

Założony w 2009 r. w San Francisco Boku, współpracuje już z 250 operatorami telekomunikacyjnymi na całym świecie. Do jego usług mają dostęp 4 miliardy użytkowników komórek.

Forma płatności tej firmy nie cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce, choć różne firmy również ją oferują. O wiele większą popularność zdobyły przelewy pay by link. W tym wypadku klient dokonujący zakupów w sieci jest przekierowwywany do serwisu transakcyjnego swojego banku, gdzie wypełnioną formatkę przelewu zatwierdza hasłem jednorazowym.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies