Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF cofnął licencję spółce Aplitt. Firma nigdy nie podjęła nadzorowanej działalności

Aplitt licencję krajowej instytucji płatniczej zdobył wiosną ubiegłego roku

W komunikacie po wczorajszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o cofnięciu zezwolenia na działanie w charakterze krajowej instytucji płatniczej firmie Aplitt. Jak podał KNF, stało się to na wniosek samej spółki, która nie świadczyła usług płatniczych. – Wobec faktu, że spółka w praktyce nie prowadziła działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych, komisja nie dostrzegła potrzeby wskazywania w decyzji terminów lub warunków zaprzestania świadczenia usług płatniczych – czytam w komunikacie KNF.

Przeczytajcie także: Spółka należąca do SKOK-ów dostała licencję KNF

Aplitt to gdańska spółka powiązana ze spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi. Zezwolenie na działanie w charakterze KIP (podstawowa licencja o jaką ubiegają się w Polsce fintechy) otrzymała w marcu 2017 roku. Od tamtego czasu sporo się jednak w tej firmie zmieniło, o czym na bieząco mogliście czytać w serwisie Cashless.

Przeczytajcie także: Aplitt przejmuje sieć Monetia

Warto przypomnieć, że w maju 2017 r. Aplitt kupił sieć agencji obsługujących wpłaty gotówkowe działających pod marką Monetia, a jesienią ubiegłego roku przeniósł do odrębnych spółek część swojego majątku. Jedną z nich jest np. Cardera, która zajmuje się m.in. obsługą terminali płatniczych. Natomiast kilka tygodni temu podpisano umowę o sprzedaży polskiemu oddziałowi Euronetu sieci bankomatów zarządzanych przez Aplitt.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies