Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator bankomatów inwestuje w sieć agencji płatniczych. Aplitt ma zgodę na zakup marki Monetia

Kwota transakcji opiewa na ponad 16 mln zł

Z komunikatu firmy Aplitt wynika, że rada nadzorcza tej spółki wyraziła zgodę na zakup 100 proc. udziałów w spółce Certis Investments, która jest jedynym właścicielem agencji płatniczych działających pod marką Monetia. Podano, że wartość transakcji opiewać będzie na 16 mln zł powiększone o zysk wygenerowany przez Monetię między 1 stycznia 2017 r. a ostatnim miesiącem przed przeniesieniem własności nad Certis Investments.

Przeczytajcie także: Aplitt dostał licencję od KNF

Monetia to jedna z największych, o ile nie największa w Polsce sieć agencji płatniczych, czyli punktów, w których można dokonywać wpłat gotówkowych np. z tytułu rachunków za media. Wbrew pozorom, osób które tak opłacają faktury, jest w Polsce wciąż bardzo dużo, a z danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że wartość dokonywanych przez nie wpłat jest stabilna. Monetia posiada licencję krajowej instytucji płatniczej.

Z kolei Aplitt to gdańska spółka do niedawna notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Większość jej akcji należy do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych lub podmiotów z nimi powiązanych. Aplitt jest znana między innymi z sieci bankomatów SKOK24 i Global Cash, którymi zarządza. Z raportu Cashless na temat bankomatów w I kw. 2017 r. wynika, że na koniec marca obie sieci liczyły ok. 780 maszyn.

Przeczytajcie także: Lekki spadek liczby bankomatów

Z informacji na stronie internetowej Aplitt wynika, że oferuje ona także terminale płatnicze, obsługuje wydawnictwo kart i zajmuje się processingiem transakcji płatniczych. Od niedawna Aplitt posiada też licencję krajowej instytucji płatniczej. KNF udzielił spółce zezwolenia na działanie w takim charakterze w połowie marca bieżącego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies