Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator bankomatów inwestuje w sieć agencji płatniczych. Aplitt ma zgodę na zakup marki Monetia

Kwota transakcji opiewa na ponad 16 mln zł

Z komunikatu firmy Aplitt wynika, że rada nadzorcza tej spółki wyraziła zgodę na zakup 100 proc. udziałów w spółce Certis Investments, która jest jedynym właścicielem agencji płatniczych działających pod marką Monetia. Podano, że wartość transakcji opiewać będzie na 16 mln zł powiększone o zysk wygenerowany przez Monetię między 1 stycznia 2017 r. a ostatnim miesiącem przed przeniesieniem własności nad Certis Investments.

Przeczytajcie także: Aplitt dostał licencję od KNF

Monetia to jedna z największych, o ile nie największa w Polsce sieć agencji płatniczych, czyli punktów, w których można dokonywać wpłat gotówkowych np. z tytułu rachunków za media. Wbrew pozorom, osób które tak opłacają faktury, jest w Polsce wciąż bardzo dużo, a z danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że wartość dokonywanych przez nie wpłat jest stabilna. Monetia posiada licencję krajowej instytucji płatniczej.

Z kolei Aplitt to gdańska spółka do niedawna notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Większość jej akcji należy do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych lub podmiotów z nimi powiązanych. Aplitt jest znana między innymi z sieci bankomatów SKOK24 i Global Cash, którymi zarządza. Z raportu Cashless na temat bankomatów w I kw. 2017 r. wynika, że na koniec marca obie sieci liczyły ok. 780 maszyn.

Przeczytajcie także: Lekki spadek liczby bankomatów

Z informacji na stronie internetowej Aplitt wynika, że oferuje ona także terminale płatnicze, obsługuje wydawnictwo kart i zajmuje się processingiem transakcji płatniczych. Od niedawna Aplitt posiada też licencję krajowej instytucji płatniczej. KNF udzielił spółce zezwolenia na działanie w takim charakterze w połowie marca bieżącego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies