Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już oficjalnie: Euronet przejmuje bankomaty SKOK24 i Global Cash

Finalizacja transakcji spodziewana jest przed końcem bieżącego roku

W miniony weekend w serwisie Cashless mogliście przeczytać tekst na temat przejęcia części bankomatów należących do trójmiejskiej spółki Aplitt przez polski oddział Euronet. Artykuł został oparty o doniesienia zagranicznych mediów i potwierdził wcześniejsze nieoficjalne informacje na ten temat krążące na rynku od co najmniej kilku miesięcy. Tymczasem dziś Euronet opublikował oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Sieć bankomatów w Polsce znowu rośnie

Wynika z niego, że Euronet przejmie należącą do Aplitt sieć 304 bankomatów SKOK24 oraz 167 bankomatów Global Cash. Nie podano kwoty transakcji, a jej finalizacja spodziewana jest przed końcem bieżącego roku. Cytowany w komunikacie Robert Midura, country manager Euronet w Polsce mówi, że reprezentowana przez niego firma prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia kolejnych urządzeń należących do Aplitt. Z raportu Cashless na temat rynku bankomatów w Polsce w II kw. bieżącego roku wynika, że sieć SKOK24 liczyła 408 maszyn a Global Cash – 354.

Przeczytajcie także: Tak wyglądają nowa aplikacja i serwis BZ WBK

Euronet to największa w Polsce sieć bankomatów. W czerwcu bieżącego roku liczyła 7358 urządzeń. Transakcja, o której napisano w dzisiejszej informacji prasowej oznacza, że sieć Euronetu powiększy się do ok. 8 tys. maszyn. Drugą w Polsce siecią bankomatów jest ta zarządzana przez firmę IT Card. Z raportu Cashless wynika, że w czerwcu bieżącego roku liczyła ona 3688 urządzeń.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies