Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet powiększa sieć bankomatów w Polsce. Przejmuje urządzenia od trójmiejskiej spółki Aplitt

To kolejny etap konsolidacji sieci bankomatów na polskim rynku

O tym, że Euronet rozmawia ze spółką Aplitt na temat przejęcia jej sieci bankomatów, na rynku mówiło się od kilku miesięcy. Do tej pory informacji tej nie udało mi się jednak potwierdzić, bo nikt z władz obu zainteresowanych stron nie chciał jej komentować. Wygląda jednak na to, że pogłoska jest prawdziwa. Serwis pb.pl powołując się na doniesienia zagranicznego portalu compelo.com opublikował wczoraj informację, że Euronet uzgodnił już warunki przejęcia bankomatów od Aplitt.

Przeczytajcie także: Liczba bankomatów w Polsce znowu rośnie

Zgodnie z informacjami podanymi przez Compelo polski oddział Euronetu przejmie 167 urządzeń należących do Aplitt i działających dotąd pod marką Global Cash. Na mocy umowy z trójmiejską spółką Euronet ma także przejąć pod zarządzanie 304 bankomaty działające pod drugą marką należącą do Aplitt, a więc SKOK24. Compelo podaje, że po tej transakcji Euronet będzie miał w Polsce ponad 8 tys. bankomatów.

Przeczytajcie także: Cardtronics wycofuje się z Polski

Natomiast z najnowszego raportu Cashless na temat sieci bankomatów w Polsce wynika, że na koniec czerwca bieżącego roku Euronet zarządzał siecią 7358 urządzeń. Pod marką SKOK24 miało wówczas działać 408 bankomatów a pod marką Global Cash – 354. Przejęcie sieci należących do Aplitt przez Euronet to kolejny etap konsolidacji polskiego rynku bankomatów. Innym elementem tego procesu jest oddawanie pod zarządzenie niezależnych sieci urządzeń należących dotąd do banków. Ostatnio Eurobank zawarł w tej sprawie umowę z Euronetem a wcześniej ING czy BGŻ BNP Paribas z siecią Planet Cash.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies