Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna zmiana za sterami mPay. Krzysztof Hejduk zastąpi Jacka Bykowskiego

Nowy prezes będzie odpowiedzialny za wdrożenie strategii uwzględniającej możliwości wynikające z dyrektywy PSD II

Krzysztof Hejduk został nowym prezesem spółki mPay. Jak czytam w nadesłanej informacji prasowej, Hejduk jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 13 lat związany zawodowo z branżą finansową. Przed dołączeniem do mPay pełnił funkcję dyrektora finansowego w Carsson Car Rental, firmie działającej na rynku wynajmu samochodów. Odpowiadał m.in. za nadzór nad finansami grupy kapitałowej, współtworzenie jej strategii oraz pozyskiwanie kapitału.

Przeczytajcie także: Z Pekao odchodzi Bartłomiej Nocoń

Wcześniej Krzysztof Hejduk pracował m.in. w Millennium, Deutsche Bank Polska oraz Forrest Equity Management. – Objęcie przez Krzysztofa Hejduka sterów w mPay traktujemy jako zmianę pokoleniową – mówi Andrzej Basiak, prezes Grupy Lew, inwestora strategicznego w mPay. W komunikacie napisano także, że nowy prezes będzie odpowiedzialny za wdrożenie strategii spółki dostosowanej do nowych możliwości wynikających ze znowelizowanej ustawy o usługach płatniczych oraz dyrektywy PSD II.

Przeczytajcie także: Visa ściąga Grzegorza Suszko z Mastercarda

Hejduk zastępuje Jacka Bykowskiego, który pozostanie w zarządzie a kierował spółką od czerwca 2018 r. O zmianach w mPay i planach pozyskania nowego inwestora pisał wówczas w Cashless Jacek Uryniuk, w tekście który znajdziecie tutaj.

mPay to najstarszy na polskim rynku operator płatności zdalnych. Pakiet kontrolny spółki należy do Grupy Lew. Z raportu Cashless wynika, że pod względem liczby transakcji i wartości sprzedaży mPay jest trzecią (po SkyCash i moBiLET) największą na polskim rynku aplikacją umożliwiającą zakup biletów komunikacyjnych i parkingowych.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies