Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w mPay. Spółka ma nowego-starego prezesa i chyba znalazła inwestora

Od dziś prezesem mPay jest Jacek Bykowski, który piastował już to stanowisko w latach 2014-2015

mPay, prekursor płatności mobilnych na polskim rynku, poinformował w komunikacie prasowym o powołaniu na stanowisko prezesa Jacka Bykowskiego. Wcześniej z funkcji tej zrezygnował Maciej Orzechowski, który pełnił ją od października 2015 roku. Po ogłoszeniu swojej decyzji Orzechowski mówił mi, że choć prezesem już nie będzie, to w spółce pozostanie. Natomiast Bykowski obejmie władze w mPay dzisiaj.

Przeczytajcie także: Maciej Orzechowski rezygnuje ze stanowiska

Ciekawostką może być fakt, że Jacek Bykowski był już prezesem firmy mPay od 2014 r. do października 2015 r. Później pracował m.in. w ATM. Natomiast zanim trafił do mPay, doświadczenie zdobywał m.in. w Procter & Gamble oraz w Polkomtelu. W tej drugiej firmie odpowiadał za sprzedaż. Studiował w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Natomiast wygląda na to, że wkrótce w spółce pojawi się nowy inwestor. Wskazują na to uchwały podjęte przez Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy mPay 30 maja. Wynika z nich, że w najbliższym czasie mPay podwyższy kapitał poprzez emisję maksymalnie 27 mln akcji serii N o wartości do 4 mln zł i bez prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy. Umowy w sprawie objęcia tych akcji mają zostać podpisane do połowy października bieżącego roku. Obecnie większościowym akcjonariuszem mPay jest częstochowska Grupa Lew.

Przeczytajcie także: Lew Kupił licencję na eWallet

Niestety, nie udało mi się skontaktować z przedstawicielami Grupy Lew oraz spółki mPay, by skomentowali tę informację. Natomiast to, że firma szuka kapitału na rozwój, wiadomo od kilku miesięcy, odkąd poinformowała o tym w komunikacie giełdowym – mPay jest notowany na rynku NewConnect.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies