Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jacek Bykowski odchodzi z mPaya

Nowego prezesa spółki poznamy w przyszłym tygodniu

Jacek Bykowski pracował w mPay-u dwa lata. Przyszedł tu wraz z nowym większościowym akcjonariuszem, którym została Grupa Lew. Od tego czasu wiele w spółce się zmieniło.

jacek bykowski

Dla klientów najbardziej widoczną zmianą było pojawienie się długo oczekiwanej aplikacji. Ta funkcjonuje od wiosny tego roku. Jest intuicyjna i prosta w obsłudze, aczkolwiek pod względem funkcjonalności daleko jej do rozwiązań niektórych konkurentów, np. SkyCash.

Przeczytajcie także: To on będzie budował polską kartę

Ponadto za rządów Bykowskiego mPay podpisał swój pierwszy zagraniczny kontrakt na dostawę aplikacji do krajów arabskich, a teraz może pochwalić się dodatnim wynikiem finansowym. Niestety, spółce wciąż nie udało się uzyskać zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Na dłuższą metę, aby firma mogła funkcjonować, taka licencja wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego będzie konieczna.

Przeczytajcie także: Cezary Mroczkowski trafił do Banku Pocztowego

Na razie nie wiadomo, co były już prezes mPay będzie porabiał. Wcześniej pracował m.in. w Polkomtelu. Jego następcę poznamy po posiedzeniu rady nadzorczej, które zostało zaplanowane na przyszły tydzień. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że nowym prezesem mPaya zostanie obecny wiceprezes Maciej Orzechowski.

mPay to prekursor płatności mobilnych na polskim rynku, na którym działa od 2007 roku. Początkowo świadczył usługi w oparciu o technologię USSD, która polega na inicjowaniu płatności poprzez wiadomości tekstowe. Obecnie coraz więcej klientów spółki korzysta z aplikacji mobilnej instalowanej na smartfonach.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies