Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To on będzie budował polską kartę

Tadeusz Kościński został doradcą prezesa BZ WBK, odpowiedzialnym za projekt krajowej karty płatniczej

BZ WBK to instytucja, która spośród wszystkich banków działających na polskim rynku jest chyba największym orędownikiem powołania krajowej kart płatniczej. Teraz znalazło to również wyraz w jej strukturze organizacyjnej. Tadeusz Kościński odpowiadał do niedawna za obszar kart płatniczych w BZ WBK, ale właśnie został doradcą prezesa banku. Nieoficjalnie wiadomo, że szef BZ WBK postawił przed nim tylko jedno zadanie: budowę krajowej karty.

Przeczytajcie także: Cezary Mroczkowski w Banku Pocztowym

A do jej powołania jest coraz bliżej. Kilka dni temu Związek Banków Polskich zaakceptował treść listu intencyjnego w tej sprawie. List ma zostać podpisany przez prezesów wszystkich banków już w październiku. Oprócz kwestii powołania krajowej karty napisano w nim również o powstaniu polskiej sieci bankomatowej.

Lokalna karta płatnicza nie jest czymś zupełnie nowym nad Wisłą. Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku funkcjonowała karta PolCard. Później jej wydawnictwa zarzucono, a banki postawiły na współpracę z MasterCardem i Visą. O powrocie do takiego rozwiązania zaczęto ponownie mówić, gdy w wyniku obniżek prowizji od transakcji bezgotówkowych kartami banki straciły znaczną część przychodów z kart, a koszty ich wydawnictwa pozostały na niezmienionym poziomie. Dzięki polskiej karcie banki chcą zaoszczędzić na opłatach na rzecz międzynarodowych organizacji płatniczych.

Przeczytajcie także: Andrzej Poniński trafił do Grupy Lew

Tadeusz Kościński u obecnego pracodawcy zatrudniony jest od 1997 roku. Znany jest z ocenianych często jako kontrowersyjne poglądów na temat współpracy między bankami a organizacjami płatniczymi. Do niedawna był szefem Komitetu Decyzyjnego Visy w Polsce. W maju został zastąpiony na tym stanowisku przez Szymona Wałacha z PKO BP.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies