Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa funkcja Blika już w aplikacji Millennium

Przelew na telefon Blikiem? Proszę bardzo. Niestety usługa ma na razie ograniczony zasięg

Po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej Banku Millennium jej użytkownicy mogą zauważyć kilka zmian. Najważniejszą jest nowa wersja usługi przelewu na numer telefonu innego użytkownika. Od teraz przelewy zwane z angielska P2P (person to person) są realizowane za pośrednictwem systemu mobilnego Blik. Usługa dostępna jest dla telefonów z systemem Android (od wersji 4.0). W najbliższym czasie zostanie także wprowadzona na smartfony z systemem iOS (od wersji 7.0).

Przeczytajcie także: Blik wreszcie w bankomatach Planet Cash

Przelewy P2P to mobilne płatności realizowane przez użytkowników smartfonów, bez znajomości numeru rachunku odbiorcy. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej Banku Millennium z Blikiem, wpisać lub wybrać z kontaktów numer telefonu odbiorcy i zlecić przelew na ten numer. Jeżeli odbiorca przelewu ma numer powiązany z kontem w Banku Millennium, otrzyma pieniądze natychmiast. Pozostali odbiorcy zostaną poinformowani o oczekującym przelewie, dostaną tymczasowy Millekod oraz instrukcję, co należy zrobić, by przelew został zaksięgowany.

Niestety, usługa proponowana w takim kształcie to nie nowość dla klientów Millennium. Już wcześniej mogli przesyłać pieniądze w podobny sposób pomiędzy sobą. Dopiero gdy przelewy P2P wdrożą pozostałe banki obecne w systemie Blik, wprowadzona teraz usługa będzie niosła dodatkową wartość dla klientów Millennium. – Przelewy na telefon będą realizowane natychmiastowo i klienci tych banków będą błyskawicznie otrzymywać środki na konto. Wystarczy, że zainstalują aplikację z Blikiem i powiążą swój numer telefonu z rachunkiem – mówi Ricardo Campos, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Millennium.

Przeczytajcie także: Blik wkrótce w warszawskich autobusach

Na razie nie wiadomo, kiedy funkcja transferów P2P Blika zostanie udostępniona w innych instytucjach. Przypomnę, że oprócz Millennium system ten oferują jeszcze Alior, BZ WBK, ING, mBank i PKO BP a także należące do nich Orange Finanse i Inteligo. PSP, czyli spółka zarządzające Blikiem deklaruje, że dziś może z niego korzystać już ponad milion osób.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies