Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik wreszcie w bankomatach Planet Cash

Użytkownicy systemu mobilnego mogą już korzystać z urządzeń firmy IT Card

Chociaż na razie informacja ta jest wciąż nieoficjalna to pewna, bo udało nam się sfotografować bankomaty Planet Cash, w których można już korzystać z systemu mobilnego Blik. Sieć zarządzana przez firmę IT Card liczy prawie 1,4 tys. urządzeń w całym kraju.

planet cash blik

To już druga niezależna sieć bankomatów, która udostępniła na swoich urządzeniach wypłaty bez karty za pośrednictwem Blika. Wcześniej taką decyzję podjął operator największej sieci bankomatowej w Polsce, czyli Euronet. Klienci mogą także korzystać z bankomatów czterech banków oferujących Blika, czyli BZ WBK, ING, Millennium i PKO. W rezultacie dostępna dla nich sieć urządzeń liczy już ponad 13 tys. bankomatów w Polsce.

Przeczytajcie także: Szybka aktualizacja płatności HCE w Getinie. Jest lepiej...

Obecnie wypłaty z bankomatów to ten rodzaj transakcji mobilnych, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród użytkowników Blika. I nic dziwnego bo moim zdaniem transakcja jest krótsza niż kartą a przy tym bezpieczniejsza. Nie wkładając karty do bankomatu klient nie naraża się na skopiowanie jej danych i kradzież pieniędzy.

Przeczytajcie także: Blik wkrótce w warszawskich autobusach

Polski Standard Płatności, spółka zarządzająca Blikiem deklaruje, że dziś korzystać z niego może już ponad milion klientów posiadających rachunek w Aliorze, BZ WBK, ING, Millennium, mBanku, PKO BP i należących do nich Orange Finanse i Inteligo. Mogą nim płacić w kilkunastu tysiącach sklepów internetowych oraz w ponad 100 tys. terminali ulokowanych w punktach handlowo-usługowych.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies