Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Revolut znalazł sposób na prowizje w bankomatach Euronetu. Wydaje nowe karty

Niestety użytkownicy już wydanych plastików Revoluta muszą wciąż uważać na dodatkowe opłaty od transakcji wykonanych poza Wielką Brytanią

O sprawie wysokiej prowizji nakładanej na użytkowników kart Revoluta i Curve przy wypłatach gotówki z bankomatów Euronetu Cashless pisał w połowie czerwca. To wówczas jeden z czytelników serwisu zauważył, że doliczono mu aż kilkanaście zł surcharge przy transakcji na 50 zł. Wkrótce okazało się, że problem dotyczy wszystkich kart, w tym Revoluta, których wydawca nie znajduje się w kraju transakcji. Jak wiadomo, Revolut i Curve to firmy zarejestrowane w Wielkiej Brytanii.

Przeczytajcie także: W euronetach wysoka prowizja od wypłat gotówki z Revoluta

Revolut znalazł sposób na rozwiązanie problemu. Jak poinformował mnie Karol Sadaj odpowiadający za rozwój tego fintechu w Polsce, od teraz w aplikacji można zamówić kartę z logo Mastercarda, która będzie rozpoznawana jako lokalna. W ten sposób w bankomatach Euronetu podczas wypłaty nie zostanie naliczona surcharge, a w sklepach na wyświetlaczu terminala nie pojawi się już propozycja przewalutowania kwoty płatności. Co ciekawe, fintech na razie będzie wydawał mastercardy a nie visy - użytkowników tych drugich problem prowizji w bankomatach Euronetu nie dotyczył, o czym mogliście przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Revolut rośnie w Polsce jak na drożdżach

Niestety kwestię surcharge udało się rozwiązać tylko w przypadku nowo wydanych kart. Użytkownicy starszych nadal muszą unikać urządzeń Euronetu, bądź powinni zamówić w aplikacji Revoluta nowy plastik. Opłata za wydanie dodatkowej karty (można mieć maksymalnie trzy) wraz z kosztami przesyłki to 23,99 zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies